CSA Steaua a demolat-o pe ACS Viitorul Tg. Jiu! Cât s-a încheiat meciul din Ghencea

csa steaua Alexandru Boiciuc Ghencea Viitorul Pandurii Targu Jiu Liga 2 CSA Steaua / Foto - Gabriel Chirea
Ionuț Stoica
Data publicarii: Marti 05 Martie 2024, 21:51
Data actualizarii: Marti 05 Martie 2024, 21:51
CSA Steaua a învins-o pe ACS Viitorul Tg. Jiu cu 5-0, în etapa #17 din eșalonul secund.

CSA Steaua a triumfat cu un impresionant scor de 5-0 împotriva echipei ACS Viitorul Tg. Jiu. ”Militarii” au livrat un joc spectaculos mai ales în repriza secundă, toate golurile fiind înscrise după minutul 47.

Alexandru Boiciuc a deschis scorul în minutul 47 cu un șut elegant din fața porții, la doar un minut după ce a fost introdus pe suprafața de teren.

Bogdan Chipirliu a avut o ocazie de a majora diferența, însă a șutat direct în portar. Cu toate acestea, ”militarii” au dus scorul la 2-0 în minutul 62, în urma gafei portarului Robert Geantă. David Maftei a contribuit la al treilea gol al partidei, marcând în minutul 65.

Boiciuc a strălucit în minutul 78 și a realizat "dubla" cu un șut precis din careu. Scorul final a fost stabilit de Nacho Heras, care a înghețat tabela la 5-0.

Cu această victorie, CSA Steaua a urcat pe locul opt în clasament. Formația dirijată de Daniel Oprița a acumulat până acum 25 de puncte în 17 etape, în timp ce ACS Viitorul Tg. Jiu a coborât pe locul 11, cu 23 de puncte.