Data publicarii: Duminica 07 Septembrie 2008, 12:59
Data actualizarii: Duminica 07 Septembrie 2008, 13:12
Duelul prietenilor, Dorinel Munteanu - Tibor Selymes s-a terminat egal 1-1, dupa aceasta partida, Selymes reusind sa urce cu Liberty Salonta pana pe pozitia secunda a Seriei a 2-a din Liga a 2-a.

Duelul dintre U Cluj si Liberty Salonta s-a finalizat cu un egal, astfel niciunul dintre antrenorii Dorninel Munteanu sau Tibor Selymes neputand sa obtina victoria in etapa a patra a Seriei a doua din Liga a doua.

Acest duel al prietenilor s-a lasat numai cu cate un punct pentru fiecare dintre echipele antrenate de cei doi fosti jucatori ai echipei nationale care sunt si foarte buni prieteni.

In momentul de fata Liberty Salonta urca pana pe pozitia a doua a Seriei a doua din Liga a doua fiind la egalitate de puncte cu UTA Arad cu opt puncte, in timp ce U-ul lui Dorinel Munteanu nu reuseste nici in aceasta etapa sa scape de statutul de "lanterna rosie" avand numai doua puncte.

Scorul a fost deschis de Martis de la Liberty Salonta in minutul 53, insa reusita sa nu a putut aduce victoria Salontei pentru ca BUdu de la U Cluj a reusit sa marcheze golul egalizator in minutul 84 si sa aduca 1 punct Universitatii Cluj.

Sambata 06 Septembrie 2008, 09:15

Rm.Valcea 0-2 Jiul! VEZI REZUMAT
Duminica 31 August 2008, 12:59