Data publicarii: Duminica 24 August 2008, 09:29
Data actualizarii: Duminica 24 August 2008, 13:31

Echipa lui Vivi Rachita a reusit sa se impuna in fata Petrolului cu scorul de 3-2 din Seria I in a doua etapa a Ligii a II-a.

In a doua etapa din Seria I a Ligii a II-a a avut loc derby=ul ploiestean dintre Petrolul si CSM Ploiesti.

In prima repriza, Petrolul a deschis scorul prin Mutiu in minutul 24, echipa petrolistilor intrand in avantaj la vestiare. Repriza a doua a venit cu doua schimbari pentru CSM-ul lui Valeriu Rachita, Claudiu Tudor si Victoras Catarama care au reusit sa reduca din diferenta marcand trei goluri in inceputul reprizei secunde. Pentru "petrolisti" a reusit sa reduca din diferenta Clement Palimaru care a marcat golul doi al celor de le Petrolul.

In momentul de fata Petrolul ocupa pozitia a 11-a cu un singur punct in timp ce CSM Ploiesti se afla pe pozitia a 7-a cu trei puncte in clasamentul Seriei I din Liga a II-a.