Data publicarii: Sambata 23 August 2008, 13:44
Data actualizarii: Sambata 23 August 2008, 14:21
Sportul Studentesc a reusit sa castige primul sau meci in aceasta noua editie a Ligii secunde, impotriva Cetatii Suceava scor 2-0.

Sportul Studentesc a reusit sa castige in etapa a doua a Ligii secunde impotriva echipei Cetate Suceava scor 2-0.

Sportul Studentesc a deschis scorul in minutul 42 prin Curelea si a intrat in avantaj la vestiare in pauza meciului. Golul al doilea, al partidei si ultimul a venit tot de la Sportul Studentesc fiind marcat de Ferfelea, cu numai doua minute inainte de finalul meciului.

La finalul meciului, Sportul Studentesc ocupa pozitia a patra cu patru puncte fiind la egalitate, cu Delta Tulcea si CS Buftea, care insa nu au disputat la ora terminarii partidei Sportul Studentesc - Cetate Suceava, meciurile din etapa a doua.

Dupa terminarea partidei, Cetate Suceava ocupa locul opt in clasamentul provizoriu al etapei a doua a Ligii secunde cu trei puncte.