„Nu-mi explic!” Ardelenii, contrariați de jocul slab al echipei, în ciuda victoriei cu Rapid

Ciprian Deac CFR Cluj Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 20 Februarie 2022, 22:31
Data actualizarii: Duminica 20 Februarie 2022, 22:36
CFR Cluj s-a impus cu 2-1, pe teren propriu, în fața Rapidului, în etapa 27 din Liga 1.

În ciuda victoriei de duminică seară, CFR Cluj a făcut un meci foarte slab în repriza secundă, lucru punctat și de Ciprian Deac.

„Vom vedea care va fi avansul nostru, în playoff va începe un nou campionat. După ce se vor înjumătăţi, practic dintr-un meci-două, ne pot ajunge.

Nu ştiu de ce începem a doua repriză modest, nu-mi explic, la experienţa noastră ar trebui să dăm şi al doilea gol, să fim liniştiţi.

Rapid are nişte suporteri minunaţi, care merg peste tot, m-am simţit fotbalist, peste tot unde m-am uitat am văzut doar alb şi vişiniu”, a spus Ciprian Deac la finalul meciului cu CFR Cluj - Rapid, scor 2-1.

CFR a ajuns la 15 meciuri consecutive fără înfrângere, 11 victorii şi 4 egaluri.

Rapid nu are nicio victorie în ultimele opt etape, cinci egaluri şi trei eşecuri.

În tur, Rapid s-a impus cu 2-0.