VOLUNTARI 2-1 FCSB | Prima BATAIE a sezonului pentru FCSB! Teja e ZID in fata fostei echipe! Man, gol si foarfeca de senzatie in bara! AICI sunt toate fazele!

FCSB fc voluntari Liga 1 Toni Petrea Superliga
Data publicarii: Sambata 12 Septembrie 2020, 12:14
Data actualizarii: Sambata 12 Septembrie 2020, 23:26

Dupa 3 victorii la rand cu 3-0 in campionat si Europa League, FCSB a pierdut primul meci al sezonului, 1-2 la Voluntari.

VOLUNTARI 2-1 FCSB

min 90+4: FCSB PIERDE primul joc al sezonului! Voluntari ajunge la 7 puncte in 3 etape si o depaseste pe FCSB, care ramane cu 6!

• Voluntari - FCSB, LIVE TEXT de la 21:00 | Ros-albastrii vor a treia victorie consecutiva din Liga 1! Petrea a anuntat schimbari in primul 11 | Echipele probabile

min 86: GOL FCSB! Centrare superba trimisa de Morutan de pe partea dreapta, se inalta Man si trimite cu capul, fara sanse pentru Rimniceanu!

min 70: Intra Morutan la FCSB in locul lui Iulian Cristea.

min 64: GOL VOLUNTARI! Centrare trimisa din corner de Eric, Ricardinho apare nemarcat si il bate pe Vlad cu o lovitura de cap din plonjon!

min 50: Centrare de pe stanga trimisa de Tanase in centrul careului, Man isi ridica o minge, apoi trimite superb, din foarfeca, mingea loveste transversala! Faza continua, balonul sare la Olaru, insa mijlocasul cade dupa ce se impiedica de un adversar si nu poate finaliza. FCSB cere penalty, insa arbitrul lasa jocul sa continue.

min 46: 3 modificari la pauza pentru FCSB: ies Briceag, Vina si Bus, intra Pantiru, Olaru si Buziuc.

min 45+2: Pauza in Voluntari-FCSB! Stelistii sunt condusi la finalul reprizei.

min 45+1: Lovitura libera superba a lui Florinel Coman, din lateral stanga, de la 23 de metri, lateral stanga. Rimniceanu e atent si prinde mingea.

min 28: GOL VOLUNTARI! Contraatac superb al Voluntariului, mingea circula de la Eric, la Vlad, apoi ajunge la Ion Gheorghe. Centrarea fostului dinamovist il gaseste pe Mailat singur in fata portii. Mijlocasul imprumutat de la CFR face 1-0 pentru Voluntari!

min 26: Doua suturi trimise de Popescu intr-un minut! Mai intai, sut-bomba de la distanta, mingea e deviata in corner! Apoi, mingea ajunge tot la el in afara suprafetei de pedeapsa, dar de aceasta data sutul e scos fara mari probleme de Rimniceanu.

min 18: Pasa superba  alui Man pentru Bus, dar atacantul e surprins in offside. Daca ar fi fost in pozitie corecta, Bus ar fi fost extrem de aproape de 1-0!

min 17: Ricardinho ii paseaza lui Mailat, care se afla in careu si trage din unghi, fara probleme pentru Vlad. Portarul FCSB a pus corpul si a blocat fara mari probleme.

min 10: Meci fara ocazii la vreuna dintre porti pana in primele 10 minute ale jocului.

min 7: Cretu trimite in careu de pe partea dreapta, Tanase da mingea mai departe spre Bus, care lasa pentru sutul mult peste al lui Dennis Man!

min 1: A inceput meciul!

*** Pantiru e doar rezerva la FCSB. Titular in banda stanga a defensivei e Briceag, pe care Becali spunea ca-l vrea fundas central. Tot titular e si Vina, care a inceput sezonul pe banca. Olaru, unul dintre cei mai buni oameni ai lui Toni Petrea de la revenirea meciurilor oficiale, e doar pe banca, unde FCSB ii mai are si pe Morutan sau Adi Petre.

Echipa de start a Voluntariului:

__________________________________________________________________________________________

Voluntari - FCSB este meciul zilei dupa pauza competitionala, iar ros-albastrii sunt in cautarea celei de-a treia victorii consecutive in Liga 1 si a patra in noul sezon. Jucatorii lui Petrea au invins cu 3-0 in toate meciurile din noul sezon, inclusiv in Europa League cu Shirak.

De cealalta parte, Voluntari are o victorie si o remiza, in deplasarea de la UTA Arad, incheiata 0-0.

Toni Petrea a anuntat posibile schimbari in 'primul 11' la conferinta de presa dinaintea meciului, pentru a putea avea jucatorii cat mai pregatiti si pentru duelul din Europa League de joi, 17 septembrie, cu Backa Topola.

Echipele probabile:

FC Voluntari: Ramniceanu - Ricardinho, Armas, Achim, Kocic - Capatana, Eric, Bortoneanu - Gheorghe, Stoica, Gradinaru

FCSB: Vlad - Cretu, Cristea, Miron, Pantiru - Olaru, Popescu, Tanase - Man, Bus, Coman