VIDEO | Calcan, 'Ronaldo din Liga 1'! Super golul reusit de mijlocasul de la Poli Iasi in meciul cu Astra

Andreas Calcan Astra Cristiano Ronaldo Liga 1 Poli Iasi Superliga VIDEO | Calcan, 'Ronaldo din Liga 1'! Super golul reusit de mijlocasul de la Poli Iasi in meciul cu Astra
Data publicarii: Duminica 14 Februarie 2021, 14:16
Data actualizarii: Duminica 14 Februarie 2021, 14:18

Poli Iasi a primit vizita celor de la Astra in etapa a 23-a a Ligii 1.

Echipa lui Andrei Cristea a inceput meciul in forta, inscriind inca din minutul 2, dar pana la pauza moldovenii au incasat 3 goluri.

Montini, Canadjija si Wuthrich l-au invins pe Branescu in doar 12 minute, punand-o pe Astra in avantaj la pauza.

Imediat dupa reluarea meciului, Calcan a inscris golul de 2-3, atragand toate privirile cu bijuteria cu care l-a invins pe Popa.

Mijlocasul in varsta de 26 de ani a inscris cu un sut puternic la vinclu, dintr-o lovitura libera, de la 25 de metri. Reusita lui Calcan a amintit de golurile lui Ronaldo, care obisnuia sa marcheze lejer de la distanta.

Din pacate pentru ieseni, reusita lui Calcan nu a fost suficienta pentru a intoarce scorul. Poli Iasi a fost invinsa cu 3-2 de Astra si a ajuns la 8 meciuri fara victorie in Liga 1.