CFR CLUJ ESTE CAMPIOANA ROMANIEI! Golul lui Djokovic ii aduce TITLUL lui Dan Petrescu, FCSB a fost pe primul loc pentru 4 minute! Cum s-au trait ultimele 90 de minute ale sezonului

Steaua CFR Cluj FCSB Liga I Play Off Superliga CFR CLUJ CAMPIOANA ROMANIEI!
Data publicarii: Duminica 20 Mai 2018, 20:54
Data actualizarii: Luni 21 Mai 2018, 00:29

Liga I isi afla astazi noua campioana. CFR Cluj e principala favorita, dar trebuie sa treaca de testul Viitorul.

• CFR CLUJ CAMPIOANA ROMANIEI!

FINAL PE AMBELE STADIOANE! CFR CLUJ ESTE NOUA CAMPIOANA A ROMANIEI! O parte a suporterilor CFR-ului au intrat pe gazon! CFR Cluj obtine al 4-lea titlu dupa cele din 2008, 2010 si 2012!

FCSB - ASTRA Min 90+3. Abang are ultima ocazie a partidei, insa mingea se duce peste poarta

CFR - VIITORUL Min 90. Viitorul trimite mingi lungi spre careul lui Arlauskis, apararea CFR-ului nu are nicio emotie.

FCSB - ASTRA Min 83. Sut bomba al lui Erico de la 30 de metri, Balgradean respinge cu dificultate

FCSB - ASTRA Min 75. Ocazie uriasa pentru gazde - Man dribleaza 3 adversari, suteaza cu exteriorul, Iliev respinge in lateral insa Tanase nu poate inscrie cu poarta goala in fata!

FCSB - ASTRA Florinel Coman s-a dus sa cante alaturi de galerie dupa ce a fost inlocuit. Fanii l-au chemat apoi si pe Gnohere care s-a dus si el in peluza. Nedelcu, inlocuit cu Filip, se duce si el in tribuna la fani.

FCSB - ASTRA Min 68. Budescu primeste mingea in careu, centreaza pe jos in spate insa mingea nu ajunge la Man

FCSB - ASTRA Min 66. Intra Denis Man in locul lui Florinel Coman

FCSB - ASTRA Min 63. Centrare a lui Florinel Coman, mingea ajunge la Momcilovic insa acesta nu apuca sa suteze si mingea sare la Iliev

FCSB - ASTRA Min 60. Budescu suteaza din lovitura libera, peste poarta

FCSB - ASTRA Min 58. Faza buna a gazdelor, centrarea lui Budescu in fata portii nu gaseste vreun jucator de-al Stelei.

CFR - VIITORUL Min 53. Tucudean incearca sa marcheze cu o lovitura de cap, insa se ciocneste de un adversar si are nevoie de ingrijiri medicale

CFR - VIITORUL Min 49. Omrani este faultat de Hodorogea la marginea careului, fundasul Viitorului primeste galben

Info: Pauza a durat aproape 20 de minute la meciurile de la Cluj, respectiv Bucuresti, deoarece in meciul de la Iasi a avut loc o accidentare serioasa a lui Cioinac iar meciul a fost prelungit cu 4 minute. Toate cele 3 partide trebuie sa inceapa la aceeasi ora.

FCSB - ASTRA Schimbare la pauza la gazde - autorul golului, Gnohere, s-a accidentat si este inlocuit cu Cristi Tanase! Dica il trimite in atac pe Florinel Coman.

-- PAUZA --

CFR - VIITORUL Min 43. GOOOOOOOOL CFR CLUJ! Doar 4 minute a fost echipa lui Dica pe primul loc! Djokovic deschide scorul la Cluj cu o lovitura superba de cap, mingea s-a dus la vinclu! Djokovic a intrat pe teren in minutul 30!

FCSB - ASTRA Min 39. GOOOOOOOL FCSB! Faza superba a gazdelor - pasa cu exteriorul a lui Budescu spre flancul drept, Ovidiu Popescu centreaza perfect pe jos iar Gnohere deschide scorul!

FCSB - ASTRA Min 37. Ocazie uriasa pentru gazde - centrare perfecta a lui Budescu la marginea careului mic pentru Gnohere, lovitura de cap a acestuia trece putin pe langa poarta

FCSB - ASTRA Min 33. Faza fixa pentru gazde, centrarea lui Budescu este deviata de Momcilovic pe langa poarta

FCSB - ASTRA Min 31. Mrzljak suteaza cu piciorul stang la coltul lung, Balgradean respinge cu un plonjon superb

CFR - VIITORUL Min 30. Bordeianu este la un pas de o accidentare grava la o faza la care Ianis Hagi a protejat iar jucatorul CFR-ului calca stramb - Dan Petrescu il trimite pe Djokovic pe teren in locul lui Bordeianu.

FCSB - ASTRA Min 29. Budescu primeste cartonas galben dupa o cadere in careu la care Avram a considerat ca stelistul a simulat.

FCSB - ASTRA Min 25. Lovitura libera pentru gazde, Planici reia cu capul insa Iliev respinge excelent

FCSB - ASTRA Min 22. O noua ocazie pentru Astra - Florentin Matei suteaza cu stangul la coltul scurt, Balgradean respinge greu in corner

FCSB - ASTRA Min 20. Galben pentru Urko Vera dupa o lovitura cu cotul asupra lui Balasa! Avram putea sa acorde chiar si rosu!

FCSB - ASTRA Min 18. Florinel Coman suteaza puternic de la marginea careului, mingea se duce peste poarta!

CFR - VIITORUL Min 16. Ocazie uriasa pentru Viitorul - Vodut scapa singur cu Arlauskis, usor lateral dreapta, trimite un lob care trece milimetric peste poarta!

FCSB - ASTRA Min 15. Respingere gresita la marginea careului, Matei suteaza cu stangul insa Planici pune piciorul si deviaza in corner

FCSB - ASTRA Min 13. Lovitura libera pentru Astra, Florentin Matei trimite periculos, dar peste poarta.

FCSB - Astra Min 9. Urko Vera are o sansa buna pentru Astra dupa ce ii ia fata lui Planici, reluarea se duce peste poarta

FCSB - Astra Min 8. Planici reia cu capul dupa un corner, mingea trece putin peste poarta

CFR - Viitorul Min 6. Deac scapa in careu, paseaza in spate insa apararea Viitorului respinge

CFR - Viitorul Min 2. Dupa o ocazie pentru oaspeti la o reluare cu capul pe langa poarta a lui Vodut, Omrani scapa singur cu portarul insa sutul se duce peste poarta!

FCSB - Astra Min 1. Ocazie uriasa pentru FCSB in startul meciului! Coman scapa singur cu portarul, il dribleaza, mingea ajunge la Ovidiu Popescu care centreaza insa la un fundas care respinge in corner!

Partida de pe National Arena a fost precedata de un minut de reculegere in memoria lui Cristian Topescu! La Cluj nu s-a tinut insa! Cele doua partide au inceput in acelasi timp!

AU INCEPUT CELE DOUA PARTIDE!

Echipele de start la CFR Cluj - Viitorul:

CFR Cluj:
Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, A. Muresan, Camora - Bordeainu, Hoban, Culio - Deac - Omrani, Tucudean
Rezerve: Vatca, Luchin, L. Rus, Djokovici, Costache, Al. Ionita II, Mailat

Viitorul:
Cojocaru - Mladen, Ghita, Hodorogea, De Nooijer - Vina, Cicaldau, Baluta, Cr. Ganea - I. Hagi - Vodut
Rezerve: Buzbuchi, Matan, Capusa, D. Dumitrescu, Ciobanu, Mailson Lima, Gavra

Echipele de start la FCSB - Astra

FCSB:
Balgradean - Benzar, Balasa, Planici, Momcilovici - Nedelcu, Ov. Popescu - Teixeira, Budescu, Fl. Coman - Gnohere
Rezerve: A. Vlad, Larie, L. Filip, Gaman, Cr. Tanase, Man

Astra:
Iliev - Al. Stan, Erico, Polczak, Radunovici - Takayuki, Mrzljak - Balaure, Fl. Matei, Abang - Vera
Rezerve: Lazar, Val. Gheorghe, Biceanu, L. Bus, Butean, Chiriac, Moise

19.30 Gigi Becali a ajuns la stadion si a vorbit despre partidele din aceasta seara care decid titlul.

"Am mari emotii, nu le pot stapani. Am incredere in Hagi, dar trebuie sa si poata. Au prima sansa, au 51% pentru ca daca vor castiga, iau campionatul. Noi avem un meci putin mai usor decat ei. Se poate intampla orice in fotbal. Ce sa-i transmis lui Hagi? N-avea rost. Jucatorii comunica, isi vorbesc, au si prima din ce stiu, o prima mare, au mare interes. Lupta pentru locul 3.

In tur au luat un gol repede si e greu. A fost si o alta formula, Gica ii ruleaza. Din ce am inteles a facut cea mai buna formula de joc pe care a avut-o vreodata, am vorbit cu MM, ne-am informat. Ce vrea Dumnezeu asta va fi. Daca vrea Dumnezeu sa se joace cu noi, stiti ce se va intampla: CFR-ul pierde si noi facem egal.

E o miza uriasa, 50 de milioane de euro. Apoi ai 4 jucatori: Coman, Man, Nedelcu, Morutan, le poate exploda cota. Targul mare nu e in Europa League, e in Champions League.

Dica va fi antrenor si anul viitor, sa nu mai vehiculeze nimeni. Nu o spun ca strategie pentru ca nu are ce strategie sa fie cu 2 ore inaintea meciului" a spus Gigi Becali la venirea la stadion.

18:50 Suporterii CFR-ului isi fac incalzirea in barurile din apropierea stadionului

18:35 Nu e chiar inghesuiala la casele de bilete de la National Arena. Totusi, organizatorii se asteapta la o asistenta de peste 15.000 de suporteri.

Nu a fost deschis decat primul inel pe National Arena pentru partida cu Astra, urmand sa fie in jur de 15.000 de oameni la meciul la care FCSB spera sa castige titlul de campioana dupa o pauza de 3 ani.

Cei de la CFR Cluj au anuntat ca toate biletele pentru partida din aceasta seara au fost vandute!

Nicolae Dica s-a ales cu o noua bataie de cap astazi. Telekom Sport anunta ca Florin Tanase sufera din cauza unei probleme aparute la genunchi.

Atacantul stelist, omul cu cele mai multe meciuri in tricoul ros-albastru in acest sezon, a facut o infiltratie in aceasta dimineata. In locul acestuia, cele mai mari sanse la titularizare le are Florinel Coman dupa ce acesta a impresionat in partida de la Craiova.

CFR Cluj depinde doar de ea pentru a cuceri cel de-al patrulea titlu din istoria sa. Echipa lui Dan Petrescu intalneste Viitorul pe teren propriu si o victorie ar face ca rezultatul de la FCSB - Astra sa nu mai conteze. De cealalta parte, stelistii lui Dica vor astepta o veste buna de la Cluj.