Toate transferurile din Liga 1. Vezi ce mutari s-au realizat in primele 2 saptamani ale perioadei de mercato

Autor: Sport.ro
Luni 24 Iunie 2019, 15:05

	Toate transferurile din Liga 1. Vezi ce mutari s-au realizat in primele 2 saptamani ale perioadei de mercato

Perioada de transferuri de vara a fost stabilita pentru 11 iunie - 2 septembrie 2019.

CFR CLUJ
Antrenor: Dan Petrescu (confirmat)
Veniri: Mario Rondon, Luis Aurelio (liberi de contract, Gaz Metan Medias), Cosmin Vatca (FC Voluntari), Mateo Susici (liber de contract, Sheriff Tiraspol), Andrei Burca (200.000 euro, FC Botosani), Andrei Radu (imprumut incheiat, Concordia Chiajna), Kevin Boli (imprumut prelungit, Guizhou Zhincheng), Sebastian Mailat (imprumut incheiat, Gaz Metan Medias)
Plecari: Adam Lang, Cristian Bud (contracte reziliate), Cristi Manea (imprumut incheiat, Apollon Limassol), Bryan Nouvier (Rakow Czestochowa)

FCSB
Antrenor: Bogdan Andone (nou)
Veniri: Claudiu Belu-Iordache (liber de contract, Astra Giurgiu), Razvan Oaida (700.000 euro, FC Botosani), Darius Olaru (900.000 euro, Gaz Metan), Daniel Benzar, Gabriel Simion, Ianis Stoica (imprumut incheiat, Dunarea Calarasi), Cristian Dumitru, Robert Ion (imprumut incheiat, Academica Clinceni), Alexandru Arnold, Laurentiu Ardelean, Ovidiu Perianu (promovati de la FCSB II)
Plecari: Florentin Matei, Adrian Stoian, Raul Rusescu (contracte reziliate), Filipe Teixeira (final de contract), Alex Dinu, Alex Nicola, Mihailo Mitrov, Salvatorre Marrone, Cristian Andrei, Ovidiu Horsia (imprumutati, Ac. Clinceni)

VIITORUL CONSTANTA
Antrenor: Gheorghe Hagi (confirmat)
Veniri: Gabriel Iancu, Steliano Filip, Hamidou Keita (liberi de contract, Dunarea Calarasi), Roberto Malaele, Cosmin Tucaliuc, Darius Grosu, Marius Leca (Viitorul II)
Plecari: Tudor Baluta (Brighton)

CRAIOVA
Antrenor: Corneliu Papura (confirmat)
Veniri: Kamer Qaka (150.000 euro, Poli Iasi), Andrei Marinescu (liber de contract, Sportul Snagov), Antoni Ivanov (150.000 euro, Gaz Metan Medias), Bogdan Vatajelu (imprumutat, Sparta Praga), Mihai Roman (imprumut incheiat, FC Botosani), Stefan Vladoiu (imprumut incheiat, Dunarea Calarasi), Florin Borta (imprumut incheiat, Petrolul), Raul Hreniuc (imprumut incheiat, FC Arges), Alexandru Popescu (imprumut incheiat, Energeticianul), Catalin Predut, Stefan Baiaram, Radu Birzan, Valentin Constantin (CSUC II), Filip Mrzljak (precontract)
Plecari: Florin Gardos (contract reziliat), Andrei Burlacu, Ovidiu Bic (imprumutati, Chindia), Eduard Stancioiu (retras), Stephan Draghici, Razvan Popa (Gaz Metan Medias), Matteo Fedele (imprumut incheiat, Foggia), And.Cristea, Donkor, Dimitrov, Meza Colli (pusi pe lista de transferuri)

ASTRA GIURGIU
Antrenor: Dan Alexa (nou)
Veniri: Florentin Matei (liber de contract, FCSB), Georgi Kitanov (liber contract, TSKA Sofia), Goodness Ajayi (liber de contract, Inter Zapresici), Robert Grecu (liber de contract, Viitorul), Nedelcovici, Silveanu, Culda, Chiriac, Dr. Gheorghe, Serban, Gavirlita (Astra II)
Plecari: Florin Bejan (Dinamo), Nelut Rosu (Gaz Metan Medias), Azdren Llullaku (contract reziliat), Denis Alibec (Gaziantep Gazisehir), Zoua, Begue, Cestor (pusi pe lista de transferuri)

SEPSI SF. GHEORGHE
Antrenor: Csaba Laszlo (nou)
Veniri: Horatiu Moldovan (liber de contract, Ripensia Timisoara), Risto Mitrevski (liber de contract, Hapoel Haifa), Hilal Ben Moussa (liber de contract, FC Emmen), Hrvoje Barisici (liber de contract, Zrinjski Mostar), Andrei Dumiter (liber de contract, Ripensia Timisoara), Grigore Turda (liber de contract, FC Arges), Michael Blauensteiner (imprumutat, Austria Viena)
Plecari: Adrian Rus (Videoton), Daisuke Sato (Muangthong United), Aleksandr Karnitskiy (Mezokovesd), Andrei Sintean (imprumut incheiat, Slavia Praga), Gabriel Moura, Ousmane Viera, Igor Jovanovici, Sebastian Rudol (contracte reziliate)

GAZ METAN MEDIAS
Antrenor: Edward Iordanescu (confirmat)
Veniri: Sergiu Bus (liber de contract, Levski Sofia), Moussa Sanoh (liber de contract, Poli Iasi), Nelut Rosu (liber de contract, Astra Giurgiu), Stephan Draghici, Razvan Popa (CSU Craiova), Andrei Marc, Nicolas Gorobsov (liberi de contract, Concordia Chiajna)
Plecari: Mario Rondon, Luis Aurelio (liberi de contract, CFR Cluj), Darius Olaru (FCSB), Sorin Busu, David Caiado (FC Hermannstadt), Antoni Ivanov (CSU Craiova), Andre Micael, Bradley Diallo, Pedro Mendes, Yazalde Pinto (contracte reziliate)

FC BOTOSANI
Antrenor: Marius Croitoru (nou)
Veniri: Denis Harut, Cosmin Birnoi (ACS Poli Timisoara), Mario Ebenhofer (Blau Weiss Linz), Leonel Pierce (Deportivo Santamaria), Ianos Branza (imprumut incheiat, Petrolul), Alexandru Tiganasu (liber de contract, Petrolul), Stefan Askovski (liber de contract, Slavia Sofia), Eduard Florescu (imprumut incheiat, FC Arges), George Campanu (FCM Alexandria), Andres Bautista, Moussa Diakite, Adrian Moescu, Bogdan Melinte, Dragos Penescu, Alexandru Piftor, Razvan Andronic, Alex Corban (FC Botosani II)
Plecari: Diego Fabbrini (TSKA Sofia), Andrei Burca (CFR Cluj), Lorand Fulop (Academia Puskas), Martin Fraisl (Sandhausen), Mihai Roman (imprumut incheiat, CSU Craiova)

DINAMO
Antrenor: Eugen Neagoe (nou)
Veniri: Catalin Straton (liber de contract, Dunarea Calarasi), Alexandru Rauta (liber de contract, FC Voluntari), Robert Moldoveanu (imprumut incheiat, Petrolul), Florin Bejan (liber de contract, Astra Giurgiu), Andrei Sin (liber de contract, Poli Iasi), Slavko Perovici (liber de contract, Manisaspor), Marco Ehrmann (imprumut incheiat, Farul), Andreas Mihaiu (imprumut incheiat, Chindia), Oltay, Magureanu, Cretu, Lazar, Raducan, Fara, Longher (Dinamo U19)
Plecari: Mihai Neicutescu, Alin Dudea (imprumutati, Chindia), Parfait Mandanda (imprumut incheiat, Charleroi), Alexander Christovao, Simon Zenke, Danien Dussaut, Elvis Kabashi, Facundo Mallo, Naser Aliji (final de contract), Nabil Jaadi, Reda Jaddi, Mamoutou N'Diaye, Daniel Popa, Athanasios Papazoglou (pusi pe lista de transferuri)

FC VOLUNTARI
Antrenor: Cristiano Bergodi (confirmat)
Veniri: Vlad Mihalcea (liber de contract, FCSB), Victor Ramniceanu (liber de contract, Concordia Chiajna), Cristian Costin (50.000 euro, UTA Arad)
Plecari: Alexandru Rauta (Dinamo), Cosmin Vatca (CFR Cluj)

POLI IASI
Antrenor: Mihai Teja (nou)
Veniri: Alessio Carlone (liber de contract, FC Eindhoven), Florian Loshaj (liber de contract, Roda JC), Alex Negrea (liber de contract, Augsburg 2), Razvan Mocanu (liber de contract, Kettering Town), George Merloi (Rennes II), Stefan Tarnoveanu (imprumut incheiat, Sportul Snagov), Teodor Axinte (imprumut incheiat, Energeticianul), Sabin Moldovan (imprumut incheiat, CSM Alexandria), Vlad Danale (imprumut incheiat, Sportul Snagov), Mario Mihai (imprumutat, FCSB), Fr. Cristea, Pipos, Armeanu, I. Rusu, Zaharia (Poli Iasi II)
Plecari: Andrei Sin (Dinamo), Kamer Qaka (CSU Craiova), Florin Gardos, Andrei Burlacu (imprumut incheiat, CSU Craiova), Filipe Nascimento (imprumut incheiat, Levski Sofia), Ionut Cioinac (contract reziliat), Alexandru Zaharia, Platini (final de contract), Teodor Axinte (imprumutat, FC Arges)

FC HERMANNSTADT
Antrenor: Costel Enache (nou)
Veniri: Sorin Busu, David Caiado (liberi de contract, Gaz Metan Medias), Srgian Luchin (liber de contract, Dunarea Calarasi), Bogdan Rusu (imprumut incheiat, Petrolul), George Monea (imprumut incheiat, Ripensia)
Plecari: Ilja Antonov (contract reziliat)

CHINDIA TARGOVISTE
Antrenor: Viorel Moldovan (confirmat)
Veniri: Andrei Burlacu, Ovidiu Bic (imprumutati, CSU Craiova), Mihai Neicutescu, Alin Dudea (imprumutati, Dinamo), Mihai Vodut (liber de contract, Beitar Ierusalim), Dinu Moldovan (liber de contract, ACS Poli Timisoara), Alexandru Benga (liber de contract, Septemvri Sofia), Blaise Yameogo (liber de contract, Zimbru Chisinau), Stelian Cucu (liber de contract, Dunarea Calarasi)
Plecari: Valentin Alexandru (Gloria Buzau), Alin Nisipeanu, Crinel Stoica, Dan Panait (final de contract), Marin Vatavu (retras din activitate)

ACADEMICA CLINCENI
Antrenor: Ilie Poenaru (confirmat)
Veniti: Nicolae Calancea (liber de contract, Dunarea Calarasi), Gabriel Matei (liber de contract, Concordia Chiajna), Philippe Nsiah (liber de contract, Daco-Getica Bucuresti), Alex Dinu, Alex Nicola, Mihailo Mitrov, Salvatorre Marrone, Cristian Andrei, Ovidiu Horsia (imprumutati, FCSB)
Plecari: Robert Ion (imprumut incheiat, FCSB)

Alashkert - FCSB, in turul 2 al UEFA Europa League, se vede joia viitoare, de la 20:00, IN DIRECT la ProTV

Legenda dinamovista, Ioan Andone, vine la Ora Exacta in Sport dupa cutremurul cu Craiova! Luni de la 10.45 la Pro X

Sănătatea românilor depinde de un sistem care e la un pas de colaps. Dezastrul de la CNAS
BRAT