Super-lovitura data de Craiova chiar inaintea derby-ului cu FCSB! Oltenii s-ar fi inteles cu un jucator din playoff
![Super-lovitura data de Craiova chiar inaintea derby-ului cu FCSB! Oltenii s-ar fi inteles cu un jucator din playoff Universitatea Craiova Gaz Metan Medias Marius Constantin](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/07/12/image_galleries/704575/super-lovitura-data-de-craiova-chiar-inaintea-derby-ului-cu-fcsb-oltenii-s-ar-fi-inteles-cu-un-jucator_1_size6.jpg)
Craiova se lupta cot la cot cu CFR Cluj pentru a castiga titlul de campioana a Romaniei.
Oltenii pregatesc o super-mutare pe piata transferurilor dupa cum anunta Fanatik. Conform sursei citate, oficialii Craiovei s-au intalnit cu Ioan Marginean in weekend si ar fi ajuns la o intelegere pentru transferul lui Marius Constantin.
Fundasul lui Gaz Metan ar fi pe lista Craiovei inca din iarna, iar acum mutarea s-ar putea face. Oltenii sunt dispusi sa il trimita pe Ovidiu Bic, jucatorul imprumutat la Chindia in acest sezon, din sezonul urmator la Medias.
In acest sezon, Marius Constantin a jucat 29 de meciuri, a inscris 8 goluri si a oferit doua assist-uri. Fundasul de 35 de ani al lui Gaz Metan este cotat la 300 000 de euro conform Transfermarkt.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News