SOC! Pleaca Teixeira de la Steaua?! Declaratia data de veteranul stelistilor la finalul partidei castigate in fata Craiovei

Steaua CSU Craiova FCSB Filipe Teixeira Liga I Superliga
Data publicarii: Luni 09 Aprilie 2018, 23:05
Data actualizarii: Luni 09 Aprilie 2018, 23:09

Steaua 2-0 CSU Craiova | Stelistii lui Dica au castigat cu golurile marcate de Momcilovic si Florin Tanase. La final, Teixeira a fost intrebat daca ramane si din vara.

Felipe Teixeira a intrat excelent in meciul impotriva Craiovei. Introdus de Nicolae Dica la pauza, portughezul a obtinut un penalty in minutul 50, iar Florin Tanase a facut 2-0.

Teixeira a fost intrebat la finalul partidei daca isi va prelungi contractul cu Steaua.

El a spus ca nu a primit nicio oferta pana acum si ca va lua in considerare o oferta daca va mai fi dorit la club.

"Nu stiu despre prelungire, nu trebuie sa ma intrebati pe mine. O sa vedem ce o sa fie! Din vara, eu pot sa semnez cu orice echipa! Nu eu trebuie sa imi doresc, ci persoanele din club", a spus Felipe Teixeira dupa Steaua 2-0 CSU Craiova.