Momente dramatice la Craiova! Mateiu, plin de sânge, este scos de pe teren cu ambulanța

Alexandru Mateiu Laurentiu Reghecampf Universitatea Craiova Superliga Momente dramatice la Craiova! Mateiu, plin de sânge este scos de pe teren cu ambulanța
Data publicarii: Sambata 21 August 2021, 20:42
Data actualizarii: Sambata 21 August 2021, 20:56

Victoria Universității Craiova cu Gaz Metan Mediaș, 1-0, a fost umbrită de accidentarea lui Alexandru Mateiu.

Universitatea Craiova s-a impus în fața lui Gaz Metan Mediaș, 1-0, în etapa a șasea din Liga 1.

Prima repriză, care s-a terminat 0-0, și a fost săracă în ocazii, nu prevestea tot șirul de evenimente din actul secund. Însă golul lui Baiaram din minutul 55 a schimbat soarta acestei partide. Jocul s-a schimbat total, iar ambele echipe au mizat pe atac.

• Momente dramatice la Craiova! Mateiu, plin de sânge este scos de pe teren cu ambulanța

La doar 15 minute de la reușita oltenilor, Gaz Metan a avut un gol anulat pe motiv de offside, iar în minutul 78, medieșenii urmau să rateze o lovitură de la 11 metri.

Meciul s-a incins, iar în minutul 89, Mateiu a fost protagonistul unui eveniment nefericit. Mijlocașul Universității Craiova a încasat un cot în figură de la Pereira. Lovitură a fost puternică, iar mijlocașul Craiovei a sângerat imediat, având nevoie de intervenție medicală.

Mateiu nu a mai putut continua meciul și a părăsit terenul cu ajutorul ambulanței. Acesta nu a avut norocul coechipierului său, Nicușor Bancu, care a suferit aceeași lovitură în meciul de la Arad, dar a putut continua partida.