FCSB a distrus-o pe FC Buzau in ultimul amical inainte de debutul in Liga 1! Dupa o prima repriza slaba, fotbalistii lui Todoran s-au dezlantuit in partea secunda. Aici ai cele mai tari faze

FCSB amical Superliga GOOOL FCSB! Ros-albastrii se dezlantuie in repriza secunda. Trei goluri in doar cinci minute
Iosif Pintilie
Data publicarii: Vineri 09 Iulie 2021, 21:28
Data actualizarii: Vineri 09 Iulie 2021, 21:33

FCSB a facut scor cu FC Buzau, fosta Gloria Buzau, in ultimul amical al verii!

FC Buzau 1-5 FCSB

FINAL

• LIVE PRO X | FC Buzau - FCSB, vineri, de la ora 19:30! FCSB joaca ultimul amical inaintea debutului in noul sezon

Min. 87: Penalty scos de Cristi Dumitru! Vina transforma spectaculos si duce scorul la 5-1

Min. 73: GOOOL FCSB! Cristi Dumitru isi trece numele pe lista marcatorilor, dupa o pasa excelenta din flancul drept

Min. 71: GOOOL FCSB! Vucur face 3-1 dupa o serie de greseli in defensiva gazdelor

Min. 68: GOOOL FCSB! Tavi Popescu da o basa superba pana la Musi, care il invinge pe Stoian cu un sut la coltul scurt

Min. 57: Darius Olaru inainteaza in banda stanga, insa este faultat de Otelita. Fotbalistul FCSB-ului cade pe umar si se accidenteaza si este nevoit sa paraseasca terenul

Min. 46: Cinci schimbari efectuate de Dinu Todoran la pauza meciului cu Buzau! Straton a intrat in locul lui Vlad. Vali Cretu l-a inlocuit pe Harut. Iulian Cristea, in locul lui Alexandru Cretu. Rodunovic, in locul lui Cordea. Ondrasek, in locul lui Oaida.

PAUZA

Min. 42: Ocazie importanta pentru FCSB! Olimpiu Morutan a patruns in centru si a sutat puternic la coltul lung, insa mingea a trecut putin peste poarta lui Stoian

Min. 20: Penalty pentru Buzau! Ciobanu il pacaleste pe Vlad si restabileste egalitatea

Min. 4: GOOOOL FCSB! Oaida a deschis scorul dupa o respingere gresita a portarului Stoian

Min. 1: A inceput partida!

ECHIPELE DE START

FCSB: Vlad - Harut, Cretu, Vucur, Cordea - Popescu, Oaida, Olaru - Morutan, Tanase, Popescu. REZERVE: Straton, Cretu, Ondrasek, Cristea, Stoica, Vina, Dumitru, Perianu, Musi, Radunovic. ANTRENOR: Dinu Todoran

FC BUZAU: Stoian - Otelita, Ghinga, Wiktorski, Toma - Mondragon, Carstocea - Ciobanu, Ekollo, Oltean - Chica-Rosa

18:30 FCSB si-a prezentat astazi echipamentul in care va ataca titlul in acest sezon

08:30 Meciul amical va fi ultimul inaintea debutului in noul sezon, ce va avea loc la Botosani, saptamana viitoare, joi, de la ora 19:30.

FCSB a jucat, pana acum, patru meciuri de pregatire, cu Sirineasa (5-1), Concordia Chajna (4-1), Chindia Targoviste (3-1) si CS Mioveni (1-0), toate fiind castigate de echipa pregatita de Dinu Todoran si Mihai Pintilii.

FCSB a transferat patru jucatori in acest sezon, Andrei Cordea, Zdenek Ondrasek, Alexandru Cretu si Stipe Vucur. Formatia detinuta de Gigi Becali va incerca sa castige, in acest sezon, primul titlu, dupa o pauza de sapte ani.