Sepsi OSK - Gaz Metan 1-2! Caiado da lovitura in ultimul minut si isi duce echipa pe locul 3 | Dunarea Calarasi 1-1 FC Voluntari! Cum arata clasamentul

gaz metan Dunarea Calarasi FCSB Liga 1 Sepsi OSK Superliga LIGA 1: 14:00 Dunarea Calarasi - FC Voluntari | 18:00 Sepsi OSK - Gaz Metan, 21:00 FCSB - Chiajna

SEPSI OSK - GAZ METAN MEDIAS 1-2

Min 89 GOOL Gaz Metan! Caiado inscrie in ultimul minut si urca pe locul 3 in clasament.
Min 38 GOOL Gaz Metan!
Iulian Cristea egaleaza rapid!
Min 30 GOOL Sepsi!
Yasin Hamed deschide scorul pentru gazde.

SEPSI OSK

Niczuly - De Moura - Viera - Jovanovic - Sato - Vasvari - Velev - Tandia - Fulop - Hamed - Simonovski

Rezerve: Fejer - Rus - Nouvier - Karnitski - Mensah - Hadnagy - Stefan

GAZ METAN MEDIAS

Plesca - Cretu - Cristea - Constantin - Trif - Boubacar - Aurelio - Ely - Olaru - Caiado - Fortes

Rezerve: Batista - Busu - Diallo - Yazalde - Romeo - Ivanov - Chamed

Gazdele de la Sepsi sunt pe locul 7 cu 16 puncte dupa 10 etape in timp ce Gaz Metan este in playoff pe locul 5 cu un punct mai mult decat Sepsi.

In etapa trecuta, Sepsi a facut 0-0 pe terenul lui Dinamo in timp ce Gaz Metan a castigat pe teren propriu cu Poli Iasi prin golul marcat in prelungiri de Ely Fernandes.

15:39 07 Oct
GOL FC VOLUNTARI! Ricardinho a inscris cu o lovitura de cap din apropierea portii. Mai sunt 10 minute din partida de la Calarasi
13:51 07 Oct

FAZELE MECIULUI

GOL Dunarea Calarasi!
Ndiaye a inscris in minutul 34 al partidei dupa ce a scapat singur cu Vatca.

ECHIPELE DE START

DUNAREA CALARASI

Straton - Tenea - Walace - Dobrosavlevici - Ispas - Kandia - Pana - Puscas - Keyta - Alexandru - Ndiaye

Rezerve: Lungu - Sandru - Alex Munteanu - Simion - Bourceanu - Clemence

FC VOLUNTARI

Vatca - Bucurica - Balaur - Hodorogea - Ricardinho - Gheorghe - Laidouni - Rauta - Capatana -Belhameur - Gadze

Rezerve: Ciucur - Tudorie - Marin - Deac - Vlad - Zgrablic - Moldovan

Gazdele de la Dunarea Calarasi vin dupa un rezultat de egalitate scor 1-1 la Chiajna in timp ce FC Voluntari a remizat pe teren propriu cu FC Botosani scor 1-1.

Dunarea este pe locul 9 in Liga 1 dupa 10 etape cu un total de 13 puncte. FC Voluntari este pe ultima pozitie cu doar 4 puncte obtinute dupa 10 etape

13:43 07 Oct