Kehinde Fatai a fost cât se poate de sincer după egalul cu Universitatea Craiova

Universitatea Craiova - Oțelul Galați Kehinde Fatai Superliga Superliga
Data publicarii: Luni 24 Iulie 2023, 23:49
Data actualizarii: Luni 24 Iulie 2023, 23:48

Universitatea Craiova - Oțelul Galați s-a încheiat 0-0.

Cele două echipe s-au întâlnit pe stadionul „Ion Oblemenco”, în a doua etapă a noului sezon al Superligii României.

Kehinde Fatai a vorbit după meci și a remarcat faptul că Oțelul Galați a fost norocoasă cu punctul obținut de la Craiova, având în vedere ocaziile pe care le-a avut Universitatea.

„Am avut noroc cu acest punct. Am întâlnit o echipă care se descurcă bine acasă. Planul nostru era să luăm cel puțin un punct. Și ne-a reușit. Am avut și noi ocazii de gol, dar ei au avut mai multe. Când nu intră, nu intră!

Deci mai avem de lucrat. Unii jucători abia au evoluat în primul meci în prima ligă. Cu curaj o să ajungem și noi la un nivel bun.

E bine pentru noi cu acest rezultat. Mergem acasă cu gândul la meciul cu FCSB. Trebuie să batem acasă. Avem suporteri. FCSB e echipa momentului, dar noi avem target-ul nostru.

Eu vreau să marchez, dar acum trebuie să muncim pentru echipă și după ne gândim la gol”, a spus Kehinde Fatai după meci.

Universitatea Craiova - Oțelul Galați 0-0

Prima repriză a fost de foc. Oltenii au fost în nenumărate rânduri extrem de aproape de a deschide scorul. Elevii lui Eugen Neagoe au nimerit toate barele porții adverse.

În repriza secundă, jocul s-a stins. Cu o ultimă suflare, trupa din Bănie a încercat să culeagă toate cele trei puncte din a doua etapă, însă scorul a rămas tot 0-0.

Echipele de start

• Universitatea Craiova: Popescu - Borța, Zajkov, Raul Silva, Bancu - Căpățînă, Screciu - Ișfan, Danciu, Mitriță - Ivan
  • Oțelul Galați: R. Stoian - Zhelev, Yabre, C. Ghiocel, D. Panait - Cisotti, Lopez, Teles - Pop, Fatai, Bodișteanu