MVP Kehinde Fatai e sincer după meci: "Fără stres!"

FCU Craiova - Otelul Galati Kehinde Fatai Superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 20:49
Data actualizarii: Vineri 22 Septembrie 2023, 20:48

FCU Craiova - Oțelul Galați s-a încheiat 0-2.

Cele două cluburi s-au înfruntat pe stadionul „Ion Oblemenco” din Craiova, în a 10-a etapă din sezonul regulat al Superligii României. Meciul a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro - AICI.

După FCU - Oțelul, Kehinde Fatai, care a primit în urma cu două zile cetățenie română, a evidențiat faptul că gălățenii au muncit pentru victorie și că echipa trebuie să continue cu aceeași încredere.

Pentru formația dirijată de Dorinel Munteanu a fost prima victorie în noul sezon. Oțelul e campioană la remize, are opt până acum, dar și o înfrângere, suferită cu FCSB (0-2).

„În primul rând, suntem foarte fericiți. Am muncit pentru victoria asta. Trebuie să avem încredere să continuăm tot așa. Azi am avut noroc să câștigăm meciul fără niciun stres. Craiova joacă bine acasă.

Noi suntem o echipă care muncește în continuare. Suntem nou-promovata campionatului. Cum zice și mister, suntem o echipă, suntem uniți. Cine intră trebuie să dea totul.

Acum două zile am luat cetățenia, iar astăzi am marcat. Sunt foarte fericit”, a spus Kehinde Fatai după meci.

FCU Craiova - Oțelul Galați 0-2

După o primă repriză tăcută, Kehinde Fatai a intrat la pauză și a reușit să deschidă scorul în minutul 62. Ulterior, Ștefan Bodișteanu a majorat diferența, iar tabela a rămas la 2-0 în favoarea gălățenilor până la capătul celor 90 de minute.

Echipele de start

• FCU Craiova: Popa - Compagnucci, Lacroix, Henriques, Mascaranhos - Baeten, Albu, Achim, Van Durmen - Chițu, Blănuță
  • Oțelul Galați: Dur-Bozoancă - Adascaliței, Yabre, Lovric, Zhelev - Cisotti, Lopez, Teles - Tănasa, Pop, Frederic