Jackpot! Cinci oferte pentru un tricolor după România - Columbia: ”Echipe de top! Milioane de euro”

nationala romaniei denis dragus Florin Manea Superliga
Data publicarii: Miercuri 27 Martie 2024, 17:39
Data actualizarii: Miercuri 27 Martie 2024, 17:38

România a pierdut cu naționala Columbiei, scor 2-3, pe ”Civitas Metropolitano” din Madrid.

Pentru selecționata lui Edward Iordănescu duelul cu reprezentativa columbienilor a fost ultimul joc de pregătire al lunii martie, după ce România s-a duelat și cu Irlanda de Nord la București, pe Arena Națională, scor 1-1.

Agentul Florin Manea a dezvăluit că Denis Drăguș prezintă interes pentru mai multe cluburi din Germania, dar și din Portugalia, în urma bunelor evoluții de la Gaziantep și de la naționala României.

• De asemenea, impresarul a ținut să evidențieze că Drăguș se află într-o formă bună, marchează goluri și prețul său ar fi în jur de cinci milioane de euro

”Drăguș e în formă, a dat goluri, există interes pentru el. Am spus-o aseară într-o emisiune sunt două cluburi din Germania și trei din Portugalia care se interesează de el. Sunt echipe de mijlocul clasamentului în Germania și echipe de top din Portugalia.

(n.r. – Care cota lui Drăguș?) Patru-cinci milioane. În jur de cinci milioane. Cu toate că el fiind în ultimul an de contract s-ar putea prețul să fie puțin mai jos”, a spus Florin Manea, potrivit Fanatik.

Columbia - România s-a încheiat 3-2

Columbia a dominat meciul şi a deschis scorul încă din minutul 5, prin Jhon Cordoba, care a înscris cu o lovitură de cap. În minutul 36, Stanciu şi Marius Marin s-au încurcat şi după o pasă cu călcâiul, iar Jhon Arias a marcat pentru 2-0.

Horaţiu Moldovan a intervenit excelent în minutele 52 şi 66, dar portarul tricolorilor nu a mai avut ce face la şutul lui Yaser Asprilla, din minutul 80.

Pe final, românii au făcut pressing în preajma careului advers, iar Ianis Hagi a recuperat mingea şi a înscris primul gol pentru elevii lui Edi Iordănescu. Tricolorii au mai înscris odată, în minutul 90+4, când Man a pasat şi Florin Tănase a redus din diferenţă.