Ilie Dumitrescu critică un jucător de la FCSB: "Nu poți să faci asta!" Pe cine a remarcat

Ilie Dumitrescu adrian sut FCSB mihai lixandru U Cluj Superliga
Data publicarii: Luni 19 Februarie 2024, 21:33
Data actualizarii: Luni 19 Februarie 2024, 21:32

U Cluj și FCSB au încheiat la egalitate prima repriză de pe Cluj Arena, scor 0-0.

Prima repriză a fost marcată de un penalty obținut și ratat de Dan Nistor. Mijlocașul Universității Cluj a fost faultat în careul lui FCSB de Mihai Lixandru, însă ulterior nu l-a putut învinge pe Ștefan Târnovanu din două încercări.

Ilie Dumitrescu: "Lixandru nu s-a informat. Nu poți să lași mingea în careu fără să te informezi"

La pauza meciului, Ilie Dumitrescu a criticat neglijența lui Lixandru de la faza penalty-ului. Fostul internațional a remarcat însă prestația lui Adrian Șut, despre care spune că a fost cel mai bun jucător al primei reprize.

"Lixandru nu s-a informat. Nu poți să lași mingea în careu fără să te informezi, să lași mingea să treacă. Trebuie să te informezi și să interpretezi faza diferit. Târnovanu a ghicit colțul, iar Nistor a lovit-o apoi prost cu stângul.

Trebuie să remarc un jucător, pe Șut. Cel mai bun jucător din prima repriză. Are o progresie foarte bună. Un meci echilibrat, cu un plus pentru FCSB", a spus Ilie Dumitrescu, la Digisport.