VIDEO Giuleștenii l-au supărat pe Rică Răducanu, după Rapid - FCU Craiova 1-2: „Au fost vai de capul lor!” Nu a scăpat Horațiu Moldovan

Data publicarii: Sambata 11 Februarie 2023, 18:27
Data actualizarii: Sambata 11 Februarie 2023, 18:27

Rică Răducanu nu i-a iertat pe jucătorii Rapidului pentru înfrângerea cu FCU Craiova, 1-2, din etapa 25.

Rapid a pierdut meciul cu FCU Craiova, 1-2, din runda 25 a Superligii. Giuleștenii s-au văzut condusi încă din secunda 44, când Juan Bauza (26 ani) l-a învins pe Horațiu Moldovan (25 ani), cu o lovitură de cap, direct din corner. În repriza a doua, tot elevii lui Nicolo Napoli (61 ani) au punctat primii, prin Yassine Bahassa (30 ani), care a făcut 2-0 în minutul 57.

Rică Răducanu nu înțelege golurile primite de Rapid în meciul cu FCU Craiova

Chiar dacă a redus din diferență în minutul 87, prin golul lui Paul Iocob (26 ani), giuleștenii nu l-au mulțumit pe Rică Răducanu (76 ani). Fostul internațional român consideră că jocul elevilor lui Adrian Mutu (44 ani) a suferit și că ca dacă Rapid ar termina sezonul pe locurile 3 sau 4, ar fi un adevărat succes.

„După joc nu m-a surprins, că au fost vai de capul lor. Nici dacă voiau, nu pierdeau. Ori şi-au zis că ăia ne bat tot timpul. Aţi văzut văzut ce goluri aiurea s-au luat. Nu a mai fost Rapidul pe care îl ştiam. Şi schimbările mi s-au părut aşa…

Mi-a plăcut FC U Craiova, a fost organizată. Rapidul nu a jucat nimic. De vreo 10 inşi ar mai fi nevoie. Poate portarul nu mai vorbeşte, nu poţi să iei golurile alea. Eu strigam la fundaşi. La cum s-a jucat, eu cred că nu a fost accident. Trebuie să vorbim cu ceilalţi să ne lase să luăm titlul. La ce avem acolo, e foarte bun locul 3-4”, a declarat Rică Răducanu, prezent la meciul caritabil dintre Chiajna Legends vs. „Tricolorii”.

Eșecul din această etapă o poate coborî pe Rapid pe locul 4, dacă FCSB câștigă cu FC Voluntari, pe 12 decembrie, de la 20:00, LIVE TEXT pe www.sport.ro. Următorul meci pentru alb-vișinii va fi cu CS Mioveni, echipă neînvinsă de când a sosit Nicole Dică (42 ani), pe 17 februarie, de la 20:00, LIVE TEXT pe www.sport.ro.