Un fost internațional român a dat verdictul după ce a văzut Rapid - FCU Craiova: ”A fost inexistent”

rapid - fcu craiova Ovidiu Herea Superliga Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Ianuarie 2024, 14:23
Data actualizarii: Sambata 20 Ianuarie 2024, 14:23

Rapid București a învins-o pe FCU Craiova în Giulești, vineri seară, cu 4-3.

Oltenii au avut meciul în mână în repriza secundă, însă giuleștenii au turat motoarele spre final și au reușit să revină de la 1-3, la 4-3, și să câștige toate cele trei puncte în primul meci oficial al lor din anul 2024.

Ovidiu Herea, fost internațional român cu două prezențe la prima reprezentativă, retras din activitate în 2022 la Metaloglobus, a vorbit despre partida din Giulești.

Fostul jucător a subliniat faptul că Florent Hasani, kosovarul adus de Rapid în această fereastră de transferuri din iarnă pentru 300.000 de euro, a fost ”inexistent” în Giulești.

”Krasniqi dă gol ce să mai zici? Hasani mi s-a părut inexistat, în afara de o incursiune nu a avut nimic. Nu a fost stralucit azi în meci”, a spus Ovidiu Herea, potrivit OrangeSport.

Produs de KF Vushtrria, Hasani a fost legitimat de-a lungul carierei sale fotbalistice la echipe precum KF Trepca 89, Diosgyor, Kfar Saba, Gyirmot, Tirana și Rapid.

Rapid București - FCU Craiova 4-3

Dragoș Albu a deschis scorul în minutul 25, iar Ermal Krasniqi a restabilit egalitatea în minutul 43. Show-ul a început însă în repriza secundă, când s-au marcat cinci goluri.

Mai întâi, Willian Baeten a dus scorul la 2-1 în minutul 51, iar Alexandru Blidar a majorat diferența în minutul 56.

Formația dirijată de Cristiano Bergodi a turat însă motoarele, iar Albion Rrahmani a marcat în minutul 76 din penalty, Răzvan Onea a restabilit egalitatea în minutul 82, iar Borisav Burmaz a adus victoria pentru giuleșteni în minutul 90+4.