Gigi Becali, tiradă împotriva lui Răzvan Burleanu și șefilor din arbitraj: "Avem campionat și îl trimitem pe Hațegan în Arabia?"

Gigi Becali FCSB Rapid - FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 23:46
Data actualizarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 23:58

Rapid s-a impus în derby-ul cu FCSB de pe teren propriu, scor 1-0, în etapa a cincea din play-off.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Albu (minutul 21), din pasa lui Funsho Bamgboye. FCSB şi-a creat numeroase ocazii de gol în repriza secundă, dar jucătorii săi au fost imprecişi sau portarul Horaţiu Moldovan a fost providenţial.

Gigi Becali nu a avut milă de arbitraj după Rapid - FCSB 1-0

Finanțatorul vicecampioanei României a vorbit despre partida pierdută de echipa sa, despre erorile de arbitraj, ajungând să acuzații dure împotriva lui oficialilor FRF și a celor de la CCA.

"Nu e înfrângere. Nu e victorie, dar nici înfrângere. I-am dat mesaj lui Burleanu, dacă vreți vă trimit mesajele. Piciorul stâng al lui Onea, în piciorul stâng al lui Coman! Cum adică e portocaliu? E mai periculos! Cu piciorul stâng îi rupe tot!

Eu nu sunt de acord cu Avram. Când greșește Feșnic e grav. E mare arbitru. El e la trei metri de fază la Coman. Vede. Și atunci, ce vreți să facem? Ce se întâmplă... Eu cred că o să fim campioni mai mult acum. Pentru că Dumnezeu nu permite atâtea greșeli.

Păi noi avem campionatul și îl trimitem pe Hațegan în Arabia Saudită?", a spus Gigi Becali la DigiSport.