NEWS ALERT Gigi Becali, prima reacție după ce Leo Strizu și-a dat demisia de la FCSB

Gigi Becali FCSB Leo Strizu Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Vineri 03 Martie 2023, 14:14
Data actualizarii: Vineri 03 Martie 2023, 14:15

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a oferit o primă reacție în legătură cu Leo Strizu, care și-a dat demisia de la echipă.

Strizu a fost deranjat de mai multe informații din interiorul echipei care au apărut în spațiul public și a spus că a luat decizia de a-și înainta demisia chiar în ziua meciului cu Petrolul.

Gigi Becali, prima reacție după demisia lui Strizu

Patronul vicecampioanei s-a arătat deranjat când a fost întrebat despre cel care ocupa, în acte, funcția de ”principal” la FCSB. După demisia lui Strizu, vicecampioana va trebui să găsească un alt antrenor cu licență PRO și are deja două variante.

„Lăsați-mă în pace cu Strizu. Nu stau eu de el acum. Am alte probleme pe cap. Eu i-am spus prin cineva ce să facă, dar dacă nu a vrut, atunci e treaba lui. Nu mă mai sunați!”, a spus Becali, pentru ProSport.

Leo Strizu a ocupat funcția de antrenor principal la FCSB în ultimele 13 etape (10 victorii, un egal și două înfrângeri).

VIDEO - Leo Strizu și-a dat demisia de la FCSB

FCSB - Petrolul Ploiești 4-1. Vicecampioana, succes categoric

„Roș-albaștrii” au început perfect meciul de pe Arena Națională. Adrian Șut a deschi scorul în minutul 5, dar Felix Mathaus a reglat imediat scorul de pe tabela de marcaj și a restabilit egalitatea în minutul nouă.

Au urmat două reușite pentru FCSB. Andrea Compagno i-a readus pe „roș-albaștri” în avantaj în minutul 29 și a dus scorul la 3-1 în partea a doua a partidei, în minutul 57.

Pe final, Malcom Edjouma a lovit spectaculos balonul și a închis tabela la 4-1 în favoarea trupei dirijate de Mihai Pintilii, cu o foarfecă superbă. FCSB a câștigat, astfel, trei puncte prețioase în lupta la titlu.