Gigi Becali nu stă la negocieri! Fotbalistul pe care l-a cerut în primul „11” la meciul cu FC Argeș

Gigi Becali FCSB Iulian Cristea Joyskim Dawa Superliga Gigi Becali / Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 26 Februarie 2023, 16:24
Data actualizarii: Duminica 26 Februarie 2023, 16:28

FCSB a ratat victoria etapa trecută, în minutul 89, după ce Iulian Cristea a respins greși la un corner și a trimis mingea în proprie poartă, meciul încheindu-se la egalitate, scor 1-1.

Gigi Becali nu vrea să mai aibă emoții la meiciul de duminică seară, cu FC Argeș, așa că i-a cerut lui Pintilii, potrivit Digisport, să-l primit pe teren, încă din primul minut, pe Joyskim Dawa, fundașul său de suflet.

Fundașul central de 26 de ani a lipsit două etape din echipa FCSB-ului. Prima oară, la partida cu CFR Cluj a lipsit din cauza cartonașului roșu primit în meciul cu Farul Constanța, iar cu Voluntari a fost plecat în țara natală pentru a participa la funerariile unui membru al familiei.

FC Argeș - FCSB, duminică, ora 20:30

Cum ar putea arăta prima echipă a FCSB-ului duminică: Târnovanu - Sorescu, Tamm, Dawa, Radunovici - Edjouma, Șut, Olaru - Fl. Coman, Compagno, Oct. Popescu.

FCSB o întâlnește pe FC Argeș, în deplasare, duminică, de la ora 20:30, într-un meci din etapa cu numărul 27 din sezonul regulat al Superligii.

Echipa lui Pintilii ocupă în momentul de față locul trei în clasament, cu 48 de puncte.