Gigi Becali Dumitru Dragomir FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Vineri 02 Iunie 2023, 20:13
Data actualizarii: Vineri 02 Iunie 2023, 20:12

FCSB a încheiat pe locul doi sezonul 2022/23.

Gruparea „roș-albastră” și-a revendicat a doua poziție în play-off-ul Superligii României cu 46 de puncte. În consecință, FCSB a înregistrat cinci victorii, două rezultate de egalitate și trei înfrângeri.

Dumitru Dragomir, fost președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, i-a recomandat trei jucători lui Gigi Becali la FCSB: Yuri Matias de la CFR Cluj, Andrei Borza și Tudor Băluță de la Farul Constanța.

„Pe Yuri, Borza şi Tudor Băluţă îi recomand lui Gigi Becali, să-i transfere la FCSB”, a spus Dumitru Dragomir, potrivit Orange Sport.

FCSB - Rapid București 1-5

Rapid a început în forță partida de pe Arena Națională. Luckassen (minutul 7), Pănoiu (minutul 17) și Iacob (minutul 26) au dus în nici măcar o jumătate de oră scorul la 3-0.

În repriza secundă, Tavi Popescu a redus din diferență (minutul 58) și a fost eliminat, în urma unui fault dur.

Cu un om în minus, FCSB nu a mai făcut față avalanșei de ocazii a rapidiștilor. Bamgboye a realizat o „dublă” (minutul 68, minutul 79) și a blocat tabela la 5-1.