Gigi Becali i-a răspuns lui Florin Tănase după răbufnirea de la finalul meciului! Ce a spus patronul

Gigi Becali Claudiu Keseru FCSB florin tanase Superliga
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 20 Februarie 2022, 08:15
Data actualizarii: Duminica 20 Februarie 2022, 08:17

FCSB a remizat în deplasarea cu CS Mioveni, 1-1, și a rămas la cinci puncte distanță de CFR Cluj.

Singurul gol al roș-albaștrilor a fost marcat de Edjouma, în minutul 7 al partidei. FCSB nu a mai reușit să înscrie, iar ocaziile la poarta adversă au fost limitate. Gazdele au egalat la ultima fază a primei reprize, iar remiza le oferă șanse celor de la CFR Cluj de a se distanța din nou la opt lungimi.

Marele absent al partidei a fost Claudiu Keșeru, care a fost lăsat în afara lotului la cererea lui Gigi Becali, după cum a dezvăluit chiar antrenorul roș-albaștrilor, Toni Petrea. La finalul partidei, căpitanul Tănase a criticat cu vehemență deciziile luate de conducerea FCSB-ului și situațiile din timpul jocului.

Răspunsul lui Gigi Becali pentru Florin Tănase

Gigi Becali a criticat dur jocul echipei sale la finalul partidei, punctând că fiecare jucător a încercat să iasă în evidență, în loc să ajute echipa. Totodată, patronul 'l-a luat la rost' și pe Florin Tănase, evidențiind că în calitate de căpitan, jucătorul ar fi trebuit să îi motiveze pe coechipierii săi, astfel încât să conducă FCSB-ul către victorie.

În ceea ce privește remarcile făcute de golgheterul echipei legate de absența lui Keșeru din lot, Becali a declarat că el face lotul și a evidențiat că opinia lui este cea care contează.

„După ce am marcat golul, fiecare jucător a vrut să iasă în evidență, fiecare dribla. Șerban dribla, Tavi Popescu dribla, Tănase dribla, toată lumea dribla. Așa este caracterul lor, nu ai cum să îi schimbi, nu poți să schimbi caracterul. Dacă Tănase e căpitan, el trebuie să tragă echipa după el, el trebuie să zică: 'E 1-0, dăm 2-0, 3-0'

Dacă aia e opinia lui, să fie. Cum a fost? Opinia mea sau a lui? Face el? Dacă era el patron îl băga, era în lot. Vă spun eu, da, eu fac lotul și Keșeru nu e în lot, care e problema?”, a declarat Gigi Becali la Digi Sport.