Gigi Becali taie în carne vie după Mioveni - FCSB 1-1: "La revedere! Nu mai face parte din lot"

Gigi Becali andrei burlacu CS Mioveni FCSB Superliga
Data publicarii: Sambata 19 Februarie 2022, 22:37
Data actualizarii: Sambata 19 Februarie 2022, 22:38
FCSB a făcut un pas greșit în lupta la titlu pe terenul lui CS Mioveni, scor 1-1, în runda cu numărul 27 din Liga 1.

FCSB a început excelent, cu gol marcat încă din minutul 7 de Malcom Edjouma, însă vicecampioana a dezamăgit ulterior și s-a văzut egalată la ultima fază a primei reprize, când Ionuț Balaur a înscris pentru CS Mioveni. Echipa lui Toni Petrea a avut o singură ocazie notabilă în partea secundă, iar partida s-a încheiat la egalitate, 1-1.

Gigi Becali: "La revedere! Burlacu nu mai face parte din lot"

La finalul partidei, Gigi Becali a recunoscut că decizia de a-l exclude din lot pe Claudiu Keșeru i-a aparținut, iar după meci a regretat, având în vedere jocul slab al echipei din ofensivă.

Totodată, patronul de la FCSB a anunțat că, la meciul următor, din lot nu va mai face parte Andrei Burlacu, cel care i-a luat locul lui Claudiu Keșeru pe foaia de joc și a irosit o ocazie majoră în repriza secundă.

"Vă spun eu, da, eu fac lotul și Keșeru nu e în lot, care e problema? E adevărat, am luat o hotărâre greșită, a fost discuția între Burlacu și Keșeru, cine să fie în lot. Am zis să fie Burlacu pentru că Keșeru termină contractul din vară, Burlacu..nu l-am băgat eu să joace.

Acum îmi pare rău că nu a fost Keșeru nu că..dacă nu era Burlacu pe bancă, nu ar fi intrat în teren. Alea două ocazii sunt clare, nu ai cum să ratezi. Dacă ratezi așa, data viitoare: La revedere! Burlacu nu mai face parte din lot", a spus Gigi Becali, la Digisport.

În urma acestui rezultat, FCSB ocupă locul secund, cu 59 de puncte, la cinci lungimi în spatele liderului CFR Cluj, care are un meci mai puțin.

În runda următoare, FCSB va primi vizita Farului, duminică, 27 februarie, de la ora 21:00.