FOTO Gică Hagi l-a supărat pe Jefte Betancor! Reacție nervoasă a fotbalistului la adresa antrenorului

Jefte Betancor Farul Constanta Gica Hagi Superliga
Kadi Bulgakov
Data publicarii: Luni 13 Septembrie 2021, 19:41
Data actualizarii: Vineri 17 Septembrie 2021, 12:15

Jefte Betancor, supărat că Gică Hagi l-a înlocuit în minutul 57 al meciului cu Academica Clinceni.

Farul Constanța a început bine meciul cu Academica Clinceni, iar în minutul sașe Jefte Betancor deschidea scorul cu o lovitură de cap, după o pasă venită de la Dussaut.

Tot Betancor s-a aflat la finalizare și în minutul 45, când l-a învins pe portarul oaspeților cu o boltă din interiorul careului.

Atacantul Farului a mai lovit o dată în minutul 56, când a fost servit excelent după un atac dezvoltat de constănțeni în flancul drept. Până la final a fost 5-0.

În urma golurilor reușite astăzi, Jefte Betancor a urcat pe primul loc în clasamentul golgheterilor din Liga 1, cu șapte reșite, depășindu-l pe dinamovistul Deian Sorescu, care a marcat de cinci ori până în acest moment.

Imediat după marcarea golului trei, Jefte Betancor a fost înlocuit de Gică Hagi, în locul său fiind trimis Adrian Petre. Decizia „Regelui” l-a deranjat pe spaniol, care nu a ezitat să-și arate frustrarea chiar pe teren.

Jefte Betancor a semnat cu Farul în această vară. 500 de mii de euro este cota de piață a spaniolui, potrivit transfermarkt.com.