Galatasaray Farul Constanta Fatih Terim Gheorghe Hagi Olimpiu Morutan Fotbal intern Farul lui Hagi a făcut spectacol cu Galata lui Terim! Turcii nu au reușit să înscrie + Moruțan a fost titular
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 05 Septembrie 2021, 13:11
Data actualizarii: Duminica 05 Septembrie 2021, 14:08

Farul și Galatasaray s-au întâlnit într-un amical de lux, încheiat 3-1 pentru echipa lui Gheorghe Hagi.

Farul s-a deplasat la Istanbul pentru meciul amical cu Galatasaray, în care s-a impus fără drept de apel. Hagi a avut la dispoziție mai mulți jucători de bază din echipa standard, pe care nu a ezitat să îi trimită în teren.

Echipa trimisă în teren de Hagi: Mușat - Dussaut, Larie, Dobrosavlevici, De Nooijer, Boboc, Pires, Purece, Chițu, Petre, Tănasă.

• Farul lui Hagi a făcut spectacol cu Galata lui Terim! Turcii nu au reușit să înscrie + Moruțan a fost titular

De cealaltă parte, cu Alexandru Cicâldău convocat la echipa națională, Terim l-a avut doar pe Olimpiu Moruțan în lot, pe care l-a și trimis titular. Cu toate astea, jucătorul român nu a reușit să se remarce.

Jucătorii Farului au făcut spectacol

Meciul s-a încheiat 3-1, însă toate golurile au fost marcate de jucătorii Farului. Echipa constănțeană a început slab în prima repriză, iar la pauză a intrat condusă cu 1-0, după ce De Nooijer a înscris în propria poartă.

Cea de-a doua parte le-a aparținut în totalitate românilor, care au înscris de trei ori în poarta Galatei. Betancor, Ely Fernandes și Ganea din penalty, au fost cei care au marcat în a doua repriză.