Adrian Mutu Adrian Mititelu FCU Craiova Superliga Avertismentul lui Mutu înainte de meciul cu Farul: „Sper ca FCU să nu fie defavorizată pentru că deranjează!”
Data publicarii: Joi 26 August 2021, 18:47
Data actualizarii: Joi 26 August 2021, 20:04

Adrian Mutu nu a uitat greșeala de arbitraj din etapa trecută, cu CS Mioveni, 0-1.

În primele șase etape din Liga 1, Adrian Mutu a obținut două victorii, un egal și trei înfrângeri, ceea ce o plasează pe FCU Craiova pe locul 9 în Liga 1, iar în următorul meci se va duela cu Farul Constanța, care ocupă poziția a patra, cu 11 puncte.

În etapa trecută, FCU Craiova a fost învinsă de CS Mioveni, 0-1, însă la finalul partidei, Adrian Mutu a semnalat greșeala de arbitraj a tușierului la golul lui Hugo Oliviera, din minutul 61.

• Avertismentul lui Mutu înainte de meciul cu Farul: „Sper ca FCU să nu fie defavorizată pentru că deranjează!”

Înaintea duelului cu Hagi, antrenorul oltenilor nu a uitat greșeala de arbitraj din etapa trecută, și a cerut implementarea VAR-ului în România și respectul din partea celor care conduc fotbalul.

Mutu: „Mă mir cum de nu a văzut tușierul”

Aș fi vrut ca persoanele importante din fotbal să vorbească de introducera VAR-ului. A fost o eroare extraordinar de mare, se vedea clar, și mă mir cum de nu a văzut tușierul. Gândiți-vă că am dat un gol în minutul 61 și aveam o jumătate de oră să întoarcem rezultatul în favoarea noastră. Înțeleg reșeala, e omenească, dar și noi ne punem la bătaie jobul și munca noastră și aș vrea să avem parte de un arbitraj corect.

Mâine jucăm, am avut doar trei zile de odihnă, în timp ce Farul a avut trei zile în plus. FCU sper să nu fie una dintre echipele defavorizate pentru că deranjează. Cerem doar respect, așa cum noi respectăm adversarii care intră în contact cu noi”, a declarat Adrian Mutu la conferința de presă premergătoare meciului cu Farul Constanța.

Meciul dintre FCU Craiova și Farul Constanța va fi vineri, de la ora 21:00, live text pe www.sport.ro.