Ghinion teribil pentru Marius Șumudică! Al-Raed, egalată pe final, după ce a condus la două goluri

Marius Sumudica al-raed Arabia Saudita Superliga
Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2023, 23:11
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2023, 23:22

Marius Șumudică (41 de ani) nu reușește să o depărteze pe Al-Raed de „zona crepusculară” a clasamentului.

Al-Raed, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, vineri, în deplasare, scor 2-2, cu echipa Al-Wahda, într-un meci din etapa a 17-a a campionatului Arabiei Saudite.

„Șumi”, o singură victorie în ultimele cinci meciuri

Al-Raed a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Tavares, în minutele 35 şi 54. Al-Wahda a revenit spectaculos în ultimaparte a meciului și a egalat prin Anselmo 62' şi Hejji 72'.

Silviu Lung Jr. a fost integralist la Al-Raed, în timp ce Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 82.

Al-Raed ocupă locul 10 în clasament, cu 20 de puncte, în timp ce Al-Wahda este pe 13, cu 16 puncte. Lider este Al-Nassr, care arae 40 de puncte.