VIDEO Cristiano Ronaldo a făcut K.O. cameramanul cu execuția sa! Ce a făcut Al Nassr în duelul cu fosta echipă a lui Marius Șumudică

Cristiano Ronaldo al nassr al-raed Campionate externe
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 16 Septembrie 2023, 23:17
Data actualizarii: Sambata 16 Septembrie 2023, 23:18

Al-Raed și Al Nassr s-au duelat în a șasea etapă din Premier League a Arabiei Saudite, scor 1-3.

Al Nassr s-a deplasat la fost echipă a lui Marius Șumudică, Al-Raed, și a bifat a patra victorie consecutivă. Scorul a fost deschis de Sadio Mane, în primul minut de prelungiri ale primei reprize, iar un minut mai târziu gazdele au rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Whaeshi.

Oaspeții au mai marcat o dată, prin Talisca, în minutul 78, care apoi i-a pasat decisiv lui Cristiano Ronaldo în minutul 78. Pentru Al-Raed a marcat Fouzair, din penalty, în minutul 89. Astfel, Al Nassr a urcat pe locul șase în clasament având 12 puncte obținute în șase meciuri jucate.

Cristiano Ronaldo l-a făcut K.O. pe cameraman cu execuția din lovitură liberă

Superstarul portughez a făcut victime și în afara terenului de joc. Cristiano Ronaldo a executat puternic o lovitură liberă de la marginea careului, însă balonul șutat de atacant a depășit poarta și l-a lovit în față pe cameramanul care se afla chiar în spatele porții lui Al-Raed.

Bărbatul s-a dezechilibrat imediat, vizibil afectat de lovitura încasată.