VIDEO Și-au pierdut luciditatea! Gafe incredibile comise de jucătorii CFR-ului la golul marcat de Jablonec

Kadi Bulgakov
Data publicarii: Joi 16 Septembrie 2021, 23:30
Data actualizarii: Vineri 17 Septembrie 2021, 11:28

Jablonec a deschis scorul în meciul cu CFR Cluj, după o serie de gafe comise de jucătorii campioanei.

Cristi Bălgrădean a șters cu buretele evoluția bună din prima repriză, după ce a comis o gafă de proporții în startul părții secunde.

În minutul 49, Bălgrădean a ieșit prost la o minge centrată de pe partea stângă și l-a pus în reală dificultate pe Camora, care nu a reușit să respingă decât cu mâna, de pe linia porții.

Arbitrul a sesizat gestul fundașului campioanei și i-a arătat cartonașul roșu, pentru  intevenție neregulamentară în poziție de ultim apărător.

Pilar a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri, iar meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0.