Gabi Enache s-a intors in Liga 1! Intepatura catre FCSB, dupa primul meci: "Aici ma simt foarte bine!"

Gabriel Enache Dunarea Calarasi FCSB Liga 1 Superliga Gabi Enache s-a intors in Liga 1! Intepatura catre FCSB, dupa primul meci: "Aici ma simt foarte bine!"
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2019, 17:48
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2019, 17:54

Enache s-a intors in Liga 1.

Gabi Enache a revenit in Liga 1 la Dunarea Calarasi, echipa care l-a imprumutat pana in vara de la Partizan. Enache a jucat din primul minut in partida cu Gaz Metan, incheiata cu scorul de 0-0.

La final, Enache a trimis si un mesaj subtil catre fosta echipa, FCSB, acolo unde era folosit ca fundas dreapta. Dan Alexa l-a folosit pe postul de extrema dreapta.

"M-am simtit foarte bine. Ma bucur ca baietii m-au primit foarte frumos. Ma simt bine, important este sa joc, important este sa ne indeplinim obiectivul. Speram sa jucam un fotbal bun si in play-out speram sa facem o figura frumoasa.

Intr-adevar, acesta este postul meu de baza, mijlocas dreapta, ma simt foarte bine aici. Azi a fost un meci dificil, pe un teren foarte greu, cu o echipa foarte buna, foarte bine organizata, stiam foarte bine ca pleaca foarte bine pe contraatac, dar am avut o ocazie foarte mare in prima repriza la 0-0, dar daca inscriam cred ca era alta soarta jocului" a spus Gabi Enache dupa partida.