FCSB 1-2 Sepsi | LIBER la nebunie! FCSB sufera si pierde. Craiova vine la Bucuresti cu baioneta in mana! Cum arata clasamentul din playoff

FCSB Liga 1 playoff Sepsi Sf Gheorghe Superliga
Abel Lorin
Data publicarii: Duminica 25 Aprilie 2021, 23:17
Data actualizarii: Luni 26 Aprilie 2021, 01:11

FCSB pierde primul meci din playoff si ii permite Craiovei sa se apropie la 5 puncte dupa victoria de la Cluj. CFR ramane pe 2, la un punct distanta. Urmeaza FCSB - Craiova!

Rezumatul meciului:

Clasamentul din playoff:

FCSB 1-2 SEPSI

min 90+5: Meci intens la Giurgiu, dar FCSB nu reuseste sa egaleze, in ciuda presiunii.

min 90: 5 minute suplimentare pentru jocul de la Giurgiu.

min 81: GOOOL SEPSI! Corner de pe partea stanga, Bouhenna sare si loveste mingea cu capul, apoi Mitrea deviaza cu pulpa in plasa lui Vlad!

min 74: Tanase da mingea pe langa Niczuly, Coltescu arata spre punctul de la 11 metri, apoi se razgandeste si ii arata galben jucatorului de la FCSB pentru simulare.

min 68: GOOOL FCSB! Contraatac cursiv al ros-albatrilor, Morutan ii paseaza lui Tavi Popescu, fotbalistul de 18 ani isi depaseste un adversar si trage la coltul lung, din careu, pentru 1-1.

min 53: Bouhenna trimite cu capul dupa centrarea lui Petrila, scoate Vlad cu un reflex superb!

min 46: Vina nu iroseste timpul. Sut spectaculos din interiorul careului, Niczuly respinge de deasupra capului in corner!

min 46: Becali face doua modificari la pauza. Intra Vina si Cristea, ies Oaida si Harut.

min 45: Pauza la Giurgiu. FCSB 0-1 Sepsi la finalul primei reprize. FCSB s-a chinuit grav in prima repriza.

min 33: Prima schimbare a meciului: Pantiru se ciocneste de colegul sau, Sut, si nu mai poate continua meciul. Fotbalistul de banda stanga e schimbat cu Radunovic.

min 28: GOOOL SEPSI! Faza prelungita de atac a lui Sepsi la poarta adversa, Ninaj reuseste sa ridice mingea pentru Petrila, care o trimite cu capul in plasa. Petrila e jucatorul CFR-ului si va reveni la Cluj in vara, dupa ce imprumutul ii va expira.

min 15: Nicio ocazie de gol in primul sfert de ora al partidei.

min 1: A inceput meciul.

_____________________________________________________________________________________

Echipele

FCSB: Vlad - Cretu, Harut, Miron, Pantiru - Ovidiu Popescu, Sut, Oaida - Morutan, Tanase, Octavian Popescu
Rezerve: Straton, Simion, Vukusic, Cristea, Vina, Perianu, Musi, Istrate, Radunovic

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ninaj, Florin Stefan - Petrila, Paun, Vasvari - Safranko, Golofca
Rezerve: Fernandez, Nouvier, Tortella, Tincu, Purece, Stefanescu, Kovacs, Achahbar, Aganovic

Cel mai important meci al zilei in Liga 1 le pune fata in fata pe FCSB si Sepsi Sf. Gheorghe.

Inaintea acestei partide, FCSB este liderul clasamentului, cu 39 de puncte, iar Sepsi se afla pe locul 4, cu 24 de puncte. Ros-albastrii au sansa de a se distanta la 4 puncte de CFR Cluj, care a facut un pas gresit in lupta pentru titlu, fiind invinsa de Universitatea Craiova, scor 1-2, in primul derby din playoff-ul Ligii 1.

FCSB este neinvinsa in aceasta faza a Ligii 1, reusind sa le invinga in primele doua etape pe FC Botosani (2-1) si Academica Clinceni (2-0).

De cealalta parte, covasnenii nu au castigat niciun meci in playoff, inregistrand un rezultat de egalitate, cu Universitatea Craiova (0-0) si o infrangere, in fata celor de la CFR Cluj (0-1).

In sezonul regulat, cele doua echipe au remizat in ambele intalniri, cele doua dueluri incheindu-se cu scorul de 1-1.

Meciul dintre FCSB si Sepsi Sf. Gheorghe este programat de la ora 21:30 si va fi transmis live pe www.sport.ro.

Echipele probabile:

FCSB: Vlad - Cretu, Miron, Cristea, Pantiru - Ov. Popescu, Sut, Oaida - Morutan, Tanase, Oct. Popescu

Sepsi Sf. Gheorghe: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Stefanescu - Vasvari, Fofana, Achahbar - Golofca, Safranko, Petrila