FCSB 1-0 CSM Poli Iasi | Echipa lui Dica trece pe primul loc in Liga I! Alibec, HUDUIT pe National Arena! Toate fazele

FCSB CSM Poli Iasi Denis Alibec FCSB - CSM Poli Iasi Steaua Superliga FCSB - CSM Poli Iasi
Data publicarii: Duminica 01 Aprilie 2018, 22:46
Data actualizarii: Duminica 01 Aprilie 2018, 22:46

Comenteaza aici cele mai tari faze ale partidei!

LIVE UPDATE

FINAAAAL! FCSB castiga greu in fata lui Poli Iasi, scor 1-0. A marcat Budescu din lovitura libera in minutul 71. FCSB egaleaza CFR la puncte, 35, insa are golaveraj mai bun, +2 vs +1, si trece pe primul loc. Urmeaza meci cu Craiova pentru echipa lui Dica.

• FCSB - CSM Poli Iasi

Min 90+3: Galben pentru Gnohere.
Min 90: Planic se resimte, adversarii il acuza ca trage de timp. Sunt 5 minute de prelungiri.
Min 87: Ocazie uriasa pentru Poli Iasi! Platini scapa in careu, Balgradean iese gresit, Platini centreaza in fata portii goale, insa Kizito nu ajunge suficient de rapid si sterge mingea spre aut de poarta!
Min 80: Iese Jo, intra Kizito.
Min 79: Planic reia cu capul peste la corner.
Min 76: Alibec este schimbat cu Gnohere intr-un cor de fluieraturi. O noua seara trista pentru atacantul FCSB.
Min 75: Poli Iasi nu renunta! Jo suteaza in bratele lui Balgradean de la marginea careului!

Min 73: Faza confuza pentru cei de la Iasi! Stoican i-a chemat pe jucatori la margine dupa deschiderea de scor, iar acestia credeau ca vrea sa-i scoata de pe teren! Andrei Cristea facea semn ca nu vrea sa iasa si era gata sa renunte la banderola. Stoican i-a linistit pe jucatori si le-a transmis doar un mesaj de incurajare!

Min 72: Un om din staff-ul lui Stoican e trimis in tribune, desi initial parea ca arbitrul l-a eliminat pe Stoican.

Min 71: GOOOOOOOOOOOOOOOL FCSB! Chinul ros-albastrilor se incheie cu o executie perfecta a lui Budescu din lovitura libera. Mingea a lovit transversala si a cazut in poarta de aceasta data!

Min 70: Iese Dennis Man, intra Florinel Coman la FCSB.
Min 69: ROSU pentru Cioinac pentru proteste! Acesta l-a aplaudat ironic pe arbitru.
Min 68: Galben pentru Bosoi si lovitura libera de la 17 metri pentru FCSB.
Min 66: Galben pentru Ovidiu Popescu.
Min 65: Alibec rateaza SINGUR cu portarul, tot stadionul se intoarce impotriva lui!
Min 64: Alibec suteaza pe langa de la distanta desi avea variante bune de pasa, iar spectatorii il huiduie!
Min 62: Alibec a miscat pentru Budescu, insa sutul acestuia loveste zidul care acoperea intreaga poarta!

Min 61: Lovitura libera indirecta din careu pentru FCSB! Platini a ridicat piciorul si l-a lovit in cap pe Morais, care se pregatea sa loveasca mingea!
Min 58: Galben si pentru Cioinac pentru fault la Tanase.
Min 56: Galben pentru Teixeira dupa un atac la Chelaru.
Min 55: Cioinac suteaza excelent de la distanta, Balgradean scoate in corner! Meciul s-a animat in repriza a doua!
Min 53: Ocazie mare Alibec! Atacantul FCSB a pus latul perfect in careu, insa Rusu a scos superb in corner!
Min 51: Sut din prima al lui Budescu de la distanta, din nou peste poarta.
Min 48: Ocazie uriasa pentru Platini, cu sut respins cu greu de Balgradean in corner!

Schimbare la Iasi. Iese Mendes, intra Qaka. La FCSB iese Nedelcu si intra Teixeira.

PAUZA pe National Arena. 1-1 la bare si 10-0 pentru FCSB la cornere, fara goluri insa in prima repriza.
Min 45+3: Jo il imita pe Budescu si are acelasi rezultat.
Min 45+2: Sut puternic al lui Budescu de la distanta, peste poarta adversa.
Min 44: Planic vede galben dupa un fault dur la Cioinac.
Min 40: FCSB e in corzi! Sin suteaza din unghi pe langa poarta, dupa un atac prelungit al iesenilor!
Min 38: Cristea scapa in careu dupa o faza excelenta a lui Platini, sutul sau il bate pe Balgradean, insa loveste bara!
Min 35: Andrei Cristea reia spectaculos pe spate din careu, mingea trece pe langa poarta lui Balgradean.
Min 30: Budescu trimite in bratele portarului din lovitura libera de la 20 de metri central.
Min 27: Badic se rupe intr-un duel cu Budescu si Jo si este inlocuit cu Bosoi.
Min 25: Budescu trimite din voleu de la 20 de metri, departe de poarta.
Min 21: Avalanse de cornere la poarta oaspetilor, fara rezultat.
Min 20: Portarul oaspetilor se resimte dupa ce a fost calcat de Morais la un corner al ros-albastrilor.
Min 19: Sut Ovidiu Popescu deviat, corner pentru FCSB.
Min 8: BARA FCSB! Mingea trimisa de Alibec la corner loveste bara transversala si cade pe linie, dupa care este respinsa de cei de la Iasi!
Min 6: Stelistii cer insistent penalty pentru hent al lui Badic, dar nu primesc nimic.
Min 3: Accidentare pentru Dragos Nedelcu si cartonas galben pentru Mendes.
Min 1: Incepe meciul.

- Tot respectul pentru ei! Sunt 12 suporteri veniti de la Iasi ca sa o sustina pe CSM Poli pe National Arena!

- Putini spectatori pe National Arena, in ciuda faptului ca acoperisul este tras. Gazonul de pe stadion arata perfect.

Echipa de start a Stelei: Balgradean, Benzar, Planici, Momcilovic, Morais, Ov. Popescu, Nedelcu, Man, Budescu, Fl. Tanase, Alibec.

CSM Poli Iasi: Rusu, Sin, Mihalache, Frasinescu, Badic, Chelaru, Cioinac, Platini, Pedro, Jo, Cristea