U Cluj - CFR Cluj Lorand Fulop Superliga Yeboah Superliga
Data publicarii: Luni 24 Octombrie 2022, 17:31
Data actualizarii: Luni 24 Octombrie 2022, 17:29

Lorand Fulop a fost victima unui fault dur în meciul dintre 'U' Cluj și CFR Cluj, încheiat 1-2.

Lorand Fulop a încercat în minutul 70 să recupereze o minge, dar Yeboah a avut o intervenție dură la mijlocașul central al Universității, iar centralul Radu Petrescu a arătat doar cartonașul galben fotbalistului de la CFR.

Extrem de aproape de o accidentare cumplită și de lungă durată, Fulop a scăpat teafăr și nevătămat, potrivit ProSport, și va fi apt pentru partida cu FCSB de pe Cluj Arena de luni, 31 octombrie, de la ora 21:00.

Ce a spus Lorand Fulop după faultul riscant al lui Yeboah

„A fost o fază în minutul 70, în care îmi rupe piciorul. Există VAR! Nu există VAR? OK, nu a văzut din prima, dar după ce a dat galben, de ce nu s-a consultat cu VAR-ul și să revină să dea „roșu”, că așa ni s-a explicat.

I-am spus și arbitrului că mi-a dat sângele, dar ce să-i explic dacă el mă ia cu „mă”. Îmi spune „Ce vrei, mă!?”, dar unde suntem aici? Pe stradă?”, a răbufnit Lorand Fulop la finalul jocului.

'U' Cluj - CFR Cluj 1-2

Deac a deblocat tabela în minutul 25 și a conferit un avantaj foramției din Gruia încă din prima repriză. Malele a dus scorul la 2-0 în minutul 62 după ce a transformat o lovitură de la 11 metri, iar Romario a redus din diferență pe final, tot din penalty, în minutul 90+3.

CFR Cluj a ajuns, astfel, la şapte meciuri consecutive fără înfrângere în campionat, şase victorii şi un egal. Universitatea, în schimb, a pierdut ultimele două meciuri din Superligă și se află în "zona fierbinte" a clasamentului.