VIDEO "E specialitatea casei!". Declarație confuză a lui Octavian Popescu după golul fabulos marcat în derby

FCSB-CFR FCSB Octavian Popescu Superliga
Data publicarii: Luni 24 Ianuarie 2022, 11:20
Data actualizarii: Luni 24 Ianuarie 2022, 11:28

FCSB și CFR Cluj au remizat pe Arena Națională, scor 3-3. Unul dintre golurile bucureștenilor a fost marcat de Octavian Popescu.

Octavian Popescu a deschis scorul pe Arena Națională cu un șut superb, din afara careului. Bucuria gazdelor nu a durat mult. Debeljuh a reușit ”dubla” în finalul primei părți și a întors rezultatul în favoarea ardelenilor.

După pauză, Vali Gheorghe a reaprins speranțele ”roș-albaștrilor” cu reușita sa de 2-2. Chipciu a fost cel care a dus scorul la 3-2 după doar șase minute, cu un șut violent de la 11 metri.

Iulian Cristea a fost cel care a închis tabela în minutul 90+3, după ce a reluat cu capul o minge centrată de pe partea stângă, la colțul scurt. CFR rămâne lider după această partidă, cu aceeași diferență de puncte (zece).

Ce a declarat Octavian Popescu după golul marcat în derby

"E specialitatea casei la mine și sper să o țin tot așa! Nu prea (n.r.- dacă a exersat mult). Colegii m-au felicitat și le mulțumesc foarte mult pentru că fără ei nu pot să reușesc. Și adversarilor le mulțumesc. A fost un meci incendiar și e bine că suntem acolo, în spatele lor", a declarat Octavian Popescu.