Jucătorul care iese din echipa lui FCSB, după remiza cu CFR Cluj. Anunțul lui Gigi Becali

Gigi Becali Andrei Miron CFR Cluj FCSB Vinicius Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Ianuarie 2022, 23:30
Data actualizarii: Duminica 23 Ianuarie 2022, 23:46

FCSB a obținut o remiză in extremis contra lui CFR Cluj, scor 3-3, pe Arena Națională, în runda cu numărul 22 din Liga 1.

CFR Cluj a intrat în avantaj la pauză, după ce dubla lui Debeljuh a anulat golul superb marcat de Octavian Popescu. Valentin Gheorghe a egalat în minutul 71, însă Alexandru Chipciu a readus rapid campioana în avantaj. FCSB a obținut un punct grație reușitei lui Iulian Cristea din minutul 90+3.

Andrei Miron iese din echipa lui FCSB. Iulian Cristea și Vinicius, favoriții lui Becali

Gigi Becali a anunțat că nu va face transferuri în această iarnă, însă a admis că va avea nevoie de noi fundași centrali în următoarea fereastră de mercato. Patronul de la FCSB s-a arătat nemulțumit de prestația lui Andrei Miron, lăsând de înțeles că, de la meciul următor, cuplul de apărători centrali va fi format din Iulian Cristea și Paulo Vinicius.

Iulian Cristea a marcat golul egalizator contra lui CFR Cluj în prelungiri, iar Paulo Vinicius a început pe banca de rezerve, fiind în urmă cu pregătirea fizică. Totuși, brazilianul de 37 de ani a intrat în startul reprizei secunde, când FCSB a schimbat sistemul și a jucat cu trei fundași centrali.

"Fundași centrali avem. Trebuie să vină Crețu și Radunovic și gata. Avem fundași centrali. Nu-l avem pe Cristea, care a dat gol și nu-l poți scoate? Și pe Vinicius, care e fundaș central. M-am referit la Miron (n.r - nemulțumit de Andrei Miron).

Nu ai pe cine să iei. Pe viitor, da, trebuie neapărat (n.r - să transfere fundași centrali)", a spus Gigi Becali, la Digisport.

• 10 meciuri, un gol și o pasă decisivă a strâns Andrei Miron la FCSB în acest sezon

Următorul meci al lui FCSB este programat duminică, 30 ianuarie, de la ora 20:00, contra lui Dinamo. Toni Petrea îi va avea din nou la dispoziție pe Valentin Crețu și Risto Radunovic, reveniți după suspendări, însă va avea probleme la mijlocul terenului, Adrian Șut și Octavian Popescu fiind, de asemenea, suspendați pentru cumul de cartonașe galbene.