DINAMO 1-2 ASTRA | Final NEBUN pe Dinamo. Alibec, MECI DE LIGA in Stefan cel Mare. Subotic a marcat la debut

dinamo astra live Superliga DINAMO - ASTRA LIVE
Data publicarii: Vineri 14 Septembrie 2018, 22:55
Data actualizarii: Vineri 14 Septembrie 2018, 22:55

COMENTAM IMPREUNA CELE MAI TARI FAZE DIN DINAMO - ASTRA PE WWW.SPORT.RO!

DINAMO 1-2 ASTRA

min 90+5: Se termina Dinamo 1-2 Astra, dupa inca o ratare a 'cainilor', care le-au dat emotii uriase jucatorilor Astrei dupa golul lui Subotic din minutul 88!!!

• DINAMO - ASTRA LIVE

min 90+2: Doua sanse URIASE pentru 'caini' intr-un singur minut! Dinamo impinge spre poarta lui Iliev, dar nu reuseste sa-l bata pe Iliev!!! De doua ori Hanca a fost in pozitie foarte buna pentru a aduce golul 2, insa a ratat tinta!

min 90: 4 minute de prelungire in Stefan cel Mare.

min 88: GOOOOL DINAMO! Subotic inscrie la debutul pentru Dinamo!!! Atacantul a trimis cu capul, din 8 metri, dupa centrarea lui Dan Nistor din lovitura libera!

min 87: Intra Gavarlita la Astra, iese Alibec.

min 75: Alibec deviaza superb pentru Balaure, care ramane singur cu Penedo, insa panamezul are o interventie care o salveaza pe Dinamo!!!

min 74: Iliev trimite in corner la o faza in care Dinamo a fost periculoasa in doua randuri!

min 65: GOOOOL ASTRA! A marcat Moise, cu un lob perfect de la 25 de metri, dupa o pasa superba primita de la Alibec!!!

min 64: Neicutescu iese, intra Moldoveanu.

min 60: Vlad Olteanu ia galben pentru o intrare tare in apropierea liniei de margine, la centrul terenului.

min 59: Sut foarte frumos de la distanta al lui Alibec, mingea se duce peste!

min 58: Iese Begue de la Astra, intra Romario Moise.

min 54: Popa iese de la Dinamo, intra Subotic. Cooper paraseste si el terenul. Intra Salomao.

min 50: Dinamo incearca iar poarta, de aceasta data Popa trimite spre coltul lung, pe langa!

min 49: Sut Gomelt de la distanta, mingea se duce peste!

min 48: Popa scapa singur cu Iliev dupa o pasa excelenta a lui Nistor, Cestor reuseste sa se replieze si sa intervina, Astra scapa de gol!

min 45: Pauza in Stefan cel Mare. Astra conduce cu 1-0 dupa 45 de minute.

min 42: Cooper se descurca foarte bine in stanga, trimite in centrul careului, mingea ajunge la Neicutescu, a carui dubla reluare o iarta pe Astra. Mai intai, mingea s-a dus in Erico, apoi afara! Dinamo a cerut iar penalty pentru un presupus hent al lui Erico, Istvan Kovacs a lasat jocul sa continue.

min 40: Nistor cade in careu si cere penalty, dar Kovacs ii da galben pentru simulare.

min 33: Centrare foarte buna a lui Radunovic, Llullaku trimite peste poarta!

min 27: Ocazie uriasa pentru Dinamo!!! Nistor ii trimite in careu lui Popa, atacantul se descurca bine si trage la paorta, Iliev respinge, iar Cooper e blocat in ultima secunda de Erico, in fata portii!!!

min 18: Trece un minut si Iliev e incercat din nou cu un sut. De aceasta data, Popa trimite din afara careului, bolgarul respinge!

min 17: Cooper trimite de la marginea careului, puternic, pe jos, Iliev e atent si prinde mingea.

min 16: Alibec e aproape de un gol SENZATIONAL, direct din corner, dar Penedo scoate!!!

min 12: GOOOOL ASTRA!!! GOOOL ALIBEC! Begue paseaza perfect in fata portii, de unde Alibec nu poate sa rateze! Astra conduce cu 1-0!

min 1: A inceput meciul!

***Nou-venitul Subotic e rezerva la Dinamo. Alibec joaca din primul minut la Astra in primul meci dupa revenirea lui Multescu pe banca.