Dan Șucu, criticat dur după Farul - Rapid 7-2: "Tu vorbești doar când câștigi?"

playoff superliga Basarab Panduru dan sucu Farul Constanta Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 07 Mai 2023, 00:28
Data actualizarii: Duminica 07 Mai 2023, 00:34

Farul Constanţa a surclasat-o pe Rapid cu scorul de 7-2, pe teren propriu, la Ovidiu, într-un meci din etapa a şaptea din play-off.

Farul Constanța, care a făcut un nou pas către titlul de campioană, s-a impus prin golurile marcate de Denis Alibec (minutele 3 - penalty, 45, 61), Tudor Băluţă (minutele 23, 27) şi Louis Munteanu (minutele 74, 77). Pentru oaspeţi au înscris Cristian Săpunaru (minutul 59) şi Marko Dugandzic (minutul 86 - penalty).

Pentru Rapid este cel mai drastic eşec din acest campionat. Echipa antrenată de Adrian Mutu venea după victorii cu FCSB şi CFR Cluj. Rapid are un singur punct câştigat în ultimele cinci deplasări. Farul Constanța are opt victorii consecutive pe teren propriu.

Dan Șucu, criticat de Basarab Panduru

Fostul internațional nu s-a ferit să critice comportamentul patronului de la Rapid, scoțând în evidență faptul că face declarații doar atunci când echipa obține victorii.

"Când îți place să apari peste tot, să vorbești, să mergi în toate studiourile despre tot ce faci, trebuie și când pierzi să vorbești. Așa mi se pare mie corect. Tu vorbești doar când câștigi? Nu mi se pare corect!", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.