Nemulțumirea lui Constantin Gâlcă după victoria cu FCSB

Universitatea Craiova Constantin Galca FCSB playoff superliga Superliga
Data publicarii: Luni 06 Mai 2024, 23:55
Data actualizarii: Luni 06 Mai 2024, 23:56

Universitatea Craiova a învins-o pe FCSB, scor 2-0, pe teren propriu, în etapa a opta din play-off-ul Superligii României.

În urma acestui rezultat, formația din Bănie se află la egalitate de puncte cu CFR Cluj și a rămas în cursa pentru clasarea pe poziția secundă, care duce direct în preliminariile Conference League.

Reacția lui Constantin Gâlcă după succesul cu FCSB

Tehnicianul oltenilor a vorbit despre importanța victoriei din această etapă, dar și de lupta din ultimele două partide, care vor decide ocupantele podiumului în play-off.

"Mă bucură faptul că a marcat Andrei Ivan din nou. Am înscris destul de repede, iar acest lucru a fost foarte important, s-a văzut din atitudinea jucătorilor.

După vreo 20 de minute am făcut pasul înapoi și nu am mai ținut de minge. Am cedat total terenul în repriza a doua, dar am avut câteva contre periculoase, iar apoi am reușit să fructificăm un contraatac.

Sunt meciuri decisive pentru noi. Sper să facem un meci bun la Constanța și să plecăm cu cele trei puncte.

Vlădoiu a făcut meciuri foarte bune. Am preferat să-l băgăm în repriza a doua și s-a văzut că a făcut diferența. Era important pentru noi să câștigăm azi, având în vedere rezultatele din ultimele meciuri", a spus tehnicianul, după meci.