Dan Petrescu s-a dezlănțuit și a plecat de la flash-interviu: „Ne-au ciuruit! Arbitrajul a fost anti-CFR”

CFR Cluj - Universitatea Craiova Dan Petrescu Superliga Superliga
Data publicarii: Duminica 07 Mai 2023, 23:40
Data actualizarii: Duminica 07 Mai 2023, 23:47

CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-1 a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

În urma rezultatului de egalitate, ardelenii au pierdut două puncte importante în lupta la titlu. CFR Cluj mai are acum doar șanse teoretice la câștigarea celui de-al șaselea campioant consecutiv (DETALII AICI).

Dan Petrescu a răbufnit la flash-interviu, după remiza din Gruia, și a precizat faptul că deciziile arbitrilor au fost împotriva campioanei en-titre, CFR Cluj.

• Dan Petrescu

Nu mai spun nimic. Șapte din șapte. Ne-au ciuruit. Toate deciziile VAR împotriva lui CFR. A dat roșu, nu mai e roșu. A dat gol, nu mai e gol. E penalty clar, după nu mai dă. Cu VAR-ul ne-au făcut praf. Interesul e să nu mai fie CFR în Europa. O să vadă echipele. A fost anti-CFR. Ăsta e arbitraj? Așa se arbitrează? E istorie fotbalul. Nu mai vreau să vorbesc despre fotbal. Gata. La revedere”, a spus Dan Petrescu, după care a plecat de la flash-interviu fără să mai răspundă la vreo întrebare.

CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-1

După o primă repriză tăcută, Karlo Muhar, introdus în minutul 60, a deschis scorul la doar șase minute după ce a intrat pe teren, în urma unei centrări excelente oferite de Cristi Manea.

Universitatea Craiova a restabilit egalitatea în minutul 69, grație reușitei lui Andrei Ivan, care ar fi putut fi eliminat în prima repriză, dacă VAR-ul n-ar fi intervenit.

În urma rezultatului de egalitate, ardelenii rămân pe locul trei cu 39 de puncte, iar Universitatea Craiova și-a consolidat, cel puțin temporar, poziția a patra cu 36 de puncte.