CS Mioveni - FC Argeș 0-1 | Pelici, la un pas de demitere? Ce a spus antrenorul după încă un eșec al formației sale în Superliga

CS Mioveni - FC Arges alexandru pelici CS Mioveni pelici demitere Superliga „Încercăm să facem lucruri mari!” Alexandru Pelici, fericit după victoria cu Dinamo
Data publicarii: Vineri 19 August 2022, 21:44
Data actualizarii: Vineri 19 August 2022, 21:40

Mioveni s-a duelat cu Argeș în etapa a șasea a Superligii, scor 0-1.

Mioveniul se află deja la al doilea eșec consecutiv în Superliga, după egalul cu FCSB din runda a patra. Formația lui Pelici are, în total, cinci rezultate negative în primele șase etape ale campionatului românesc și nu pare că se îndreaptă spre mai bine.

După partida cu Argeșul, Alexandru Pelici, antrenorul Mioveniului, nu a părut mulțumit de evoluția elevilor săi și a evidențiat faptul că ia în calcul orice hotărâre venită de la conducere, indiferent dacă este vorba despre înlocuirea sa pe banca tehnică a echipei.

Pelici: „Dacă vor să schimbe antrenorul, asta este”

„Era mai echitabil să se termine egal. Am făcut o greşeală, am fost taxaţi, asta este. Nu reusim să facem puncte. Suntem tot acolo. Trec etapele şi nu reuşim. Din păcate facem greşeli la fiecare joc, câte un jucător greşeşte şi ne costă puncte.

Şi cu VAR-ul nu ştiu dacă nu a fost gol pentru noi la acea lovitură liberă. Până nu e ceva clar, nu putem să ne pronunţăm  Dacă se consideră că e mai bine să se schimbe antrenorul, asta e viaţa noastră. Nu am discutat încă despre asta, dar trebuie să luăm în calcul orice situaţie.”, au fost cuvintele lui Alexandru Pelici, după meci.

CS Mioveni - FC Argeș 0-1

FC Argeș s-a impus pe Stadionul Orășenesc cu 1-0 împotriva lui CS Mioveni. Oaspeții au deblocat tabela în minutul 55 grație reușitei lui Garita. Piteștenii au marcat încă odată, însă tușierul a ridicat fanionul. Arbitrajul video a intervenit, însă, după 10 minute de luat decizii, VAR-ul a spus că rămâne ofsaid.