Ciprian Deac, primele impresii după ce a marcat cu Dinamo: ”S-a văzut că nu sunt pregătiți”

Ciprian Deac CFR Cluj dinamo - cfr cluj Superliga Ciprian Deac
Data publicarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 21:26
Data actualizarii: Duminica 07 Noiembrie 2021, 21:33

CFR Cluj s-a impus fără emoții pe terenul lui Dinamo, scor 3-0, și rămâne pe primul loc în Liga 1.

Ciprian Deac, cel care a marcat ultimul gol al partidei, a tras concluzii după meciul din ”Ștefan cel Mare”.

Ciprian Deac: ”La CFR a fost tot timpul presiune”

„Cred că s-a văzut că am tratat meciul foarte serios din primul minut. E bine că am marcat destul de repede primele două goluri și ne-am făcut meciul mai ușor. Dinamo, cu toate că ocupă penultima poziție, nu cred că asta e adevărata lor față.

Au venit mulți jucători, s-a văzut că nu sunt pregătiți dar cel mai important e că noi am tratat meciul serios. E bine că am câștigat, vom avea două săptămâni de pauză în care va trebui să ne liniștim și să facem lucruri mai bune și în Europa.

Eu zic că, atât timp cât mai sunt șanse matematice, nu ne vom preda. Aici tot timpul a fost presiune, și după o înfrângere ne simțit de parcă s-a terminat campionatul. Se investește foarte mult, e normal să fie presiune și așteptările să fie mari. În play-off va începe alt campionat, acolo va fi care pe care”, a spus Deac.

CFR Cluj este pe primul loc în Liga 1, cu 39 de puncte. După pauza competițională, ardelenii se vor deplasa la Craiova, pentru duelul cu FCU Craiova.