Cine o va antrena pe Universitatea Craiova pentru ultimele meciuri ale anului după ce Mirel Rădoi și-a anunțat demisia

Universitatea Craiova Corneliu Papura Mirel Radoi Superliga Superliga Mirel Rădoi
Data publicarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 23:35
Data actualizarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 23:37

Oltenii au rămas fără antrenor după ce Mirel Rădoi și-a anunțat demisia la zona mixtă după înfrângerea cu FC Argeș din Cupa României, scor 1-2.

Singura persoană cu licență PRO din angrenajul Universității Craiova este Corneliu Papură, iar el ar urma să stea pe banca formației din Bănie pentru ultimele meciuri din acest an, potrivit ProSport.

Mirel Rădoi: ”Îmi pare rău că n-am reușit să ne calificăm”

Mirel Rădoi a rezistat aproape patru luni pe banca Universității Craiova, timp în care a bifat 21 de meciuri. Zece s-au terminat cu victoria oltenilor, cinci s-au încheiat la egalitate și șase au fost înfrângeri.

„Dacă așteptam până în decembrie, nu făceam altceva decât să ne păcălim singuri. Și eu, și echipa, și clubul. Îmi pare rău n-am reușit să ne calificăm în Cupă.

Lucrurile care se produc din interior... pentru mine este o problemă mare. Dacă cei din conducere se cred antrenori înaintea mea și fac analize, îi las pe dânșii să conducă", a spus Mirel Rădoi, după meciul de Cupă FC Argeș - Universitatea Craiova.

FC Argeș - Universitatea Craiova 2-1

Vladimir Screciu a deschis scorul în minutul 55, însă piteștenii au întors soarta meciului și au eliminat-o pe Universitatea Craiova din Cupa României încă din grupe.

Dorian Bertrand a restabilit egalitatea în minutul 64, iar Costinel Tofan a dus-o pe FC Argeș în avantaj în minutul 69, clasându-i pe piteșteni pe locul secund în Grupa D.