Ce transferuri au facut cluburile din Liga 2! Cum arata echipele pentru cel mai tare campionat din istorie

Ce transferuri au facut cluburile din Liga 2! Cum arata echipele pentru cel mai tare campionat din istorie

Liga a 2-a din Romania va fi mai puternica decat a fost vreodata!

Perioada de transferuri din aceasta vara se va desfasura in perioada 11 iunie - 2 septembrie 2019, iar campionatul urmeaza sa inceapa pe 3 august 2019. Fiecare echipa va trebui sa aiba in primul "11" minim doi jucatori U20.

RAPID BUCURESTI

Antrenor: Daniel Pancu (confirmat)

Veniri: Brighton Labeau (FC Villefranche), Matias Roskopf (Hermannstadt), Facundo Mallo (Dinamo), Rares Lazar (CS Mioveni), Gabriel Dodoi, George Tudoran (Pandurii), Alexandru Dulca (Luceafarul Oradea)

Plecari: Deivydas Matulevicius, Robinho (contracte reziliate)

Echipa probabila: Draghia - Voicu, Iacob, Mallo, Oanea (U20) - Carstocea (Tudoran), Lazar (U20), Goge (Panoiu U20) - Sefer (U20), Dodoi (Roskopf), Hlistei

PETROLUL PLOIESTI

Antrenor: Flavius Stoican (nou)

Veniri: Stefan Barboianu (Concordia Chiajna), Wallace (Al Ittihad Alexandria), Alexandru Zaharia, Catalin Stefanescu, Ionut Cioinac, Madalin Mihaiescu (Poli Iasi), Alexandru Munteanu, Cristian Sarghi (Dunarea Calarasi), Antonio Manolache (ACS Poli Timisoara), Ianis Stoica (FCSB, imprumutat), Raul Avram (Farul)

Plecari: Mihai Velisar (Gaz Metan Medias, imprumutat), Cristian Puscas (UTA), Lucian Cazan (Metaloglobus), Edgar Malakyan (Shirak Gyumri), Marius Chindris (CSM Tg. Mures), Alexandru Tiganasu (FC Botosani), Cristian Danci, Antonio Cruceru, Jean Prunescu, Chrysovalantis Kozoronis, Georgios Sarris, Nini Popescu, Sebastian Ghinga, Dan Bucsa (contracte reziliate), Florin Borta, Robert Moldoveanu, Alexandru Stoica, Ianos Brinza, Bogdan Rusu (imprumuturi expirate)

Echipa probabila: Lungu - Barboianu (Rus U20), Wallace, Sarghi, Manolache (U20/ Ticu U20) - Mihaiescu, Cioinac - I. Stoica (U20 / Munteanu), Marinescu, Zaharia - Arnautu (Nica)

“U” CLUJ

Antrenor: Cristian Dulca (nou)

Veniri: Carlos da Graca "Kay" (FK Senica), Andrei Rauta (Academica Clinceni), Andre Ceitil (Leixoes), Pedro Mendes (Gaz Metan Medias), Jose Costa (Penafiel, liber de contract), Inacio Miguel (Braga B, liber de contract), Hugo Firmino (Cova Piedade, liber de contract), Alexandru Pop, Cozmin Dur-Bozoanca (Viitorul, imprumutati), Rares Pop, Octavian Ursu, Adrian Micas (imprumuturi incheiate), Andrei Gorcea, Tudor Telcean, Alin Vasalie, Alexandru Oltean (promovati de la juniori)

Plecari: Gabriel Giurgiu, Octavian Abrudan (retrasi din activitate), Ionut Ursu (Sepsi, imprumut incheiat), Tiberiu Capusa, Kofi Twumasi (Viitorul, imprumuturi incheiate), Norbert Janos (Ferencvaros II, imprumut incheiat), Mircea Axente, Sebastian Chitosca, Laszlo Sepsi, Tiberiu Berci, Alexandru Coman, Andrei Cordos (pusi pe lista de transferuri)

Echipa probabila: J. Costa - Telcean (U20), Rauta, I. Miguel, Cohan (U20) - Mendes, Florescu, Firmino - Goga, Pop (U20 / Gavra), Pirvulescu

FC ARGES

Antrenor: Nicolae Dica (nou)

Veniri: Robert Popa (Flacara Horezu), Andrei Blejdea, Robert Danescu, Denis Brinzan (Pandurii), Nicolae Musat, Vlad Motroc (Daco-Getica Bucuresti), Angelo Cocian (Unirea Tasnad), Sebastian Agachi, Razvan Matis (Viitorul, imprumutati), Paul Szecui (FCSB, imprumutat), Eduard Sanda, Ionut Oprescu, Eduard Nita (promovati de la juniori)

Plecari: Cezar Mihalache, Eduard Florescu, Raul Hreniuc (imprumuturi incheiate), Raul Costin (CS Mioveni), Rares Enceanu, Andrei Panait, Vasile Gheorghe, Andrei Nila (final de contract)

Echipa probabila: O. Popescu - Buleica, Motroc (U20 / Visa), Serbanica, Musat - Panait, Brinzan, Nastasie - Barbu (U20), Blejdea, Buhaescu

DUNAREA CALARASI

Antrenor: Cristian Pustai (nou)

Veniri: Thaer Bawab, Alessandro Caparco (Concordia Chiajna), Cristian Raiciu (Panduri), Alin Mutu (Aerostar Bacau, gratis)

Plecari: Alin Dobrosavlevici (Chiajna, imprumut incheiat), Valentin Munteanu (Gloria Buzau), Alexandru Bourceanu (Voluntari), Stelian Cucu (Chindia), Junior Mapuku (FK Sabail), Srdjan Luchin (Hermannstadt), Gabriel Iancu, Najib Amari, Hamidou Keita, Stelianio Filip (Viitorul), Nicolae Calancea (Ac. Clinceni), Alexandru Munteanu, Cristian Sarghi (Petrolul), Catalin Straton (Dinamo), Daniel Benzar, Gabriel Enache, Gabriel Simion, Stefan Vladoiu, Ianis Stoica (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Caparco - Gligorov, Manole (U20 / Mutu), Ben Djemia, Mendy - Honciu, Henderson - Souda, Bawab, Omrani - Dinca (U20 / Mediop)

UTA ARAD

Antrenor: Laszlo Balint (nou)

Veniri: Diego Lorenzi (Santa Cruz), Sorin Bustea (Daco-Getica Vucuresti), Cristian Puscas, Mirel Bolboasa (Petrolul), Marius Tomozei, Florin Iacob (Metaloglobus), Florin Ilie, Bogdan Stancu (Sportul Snagov), Valentin Buhacianu (Aerostar Bacau)

Plecari: Cristian Costin (FC Voluntari), Oualid El Hasni, Miroslav Orlici (contracte incheiate)

Echipa probabila: Bolboasa - R. Ivan (U20 / Tomozei), Melinte, Fl. Ilie, Deta (U20) - Cr. Puscas, Lorenzi (Hrezdac U20) - Ciucur (Stahl), Miculescu (U20 / Isac U20), Bustea - Rus (Buhacianu)

FARUL CONSTANTA

Antrenor: Ianis Zicu (nou)

Veniri: Baudouin Kanda (UTA), Alexandru Stoica (Viitorul), Antonio Cruceru (Turris Turnu Magurele)

Plecari: Denis Ispas (Turris Turnu Magurele), Marius Fotescu (Ripensia), Raul Avram (contract incheiat), Marco Ehmann, Stefan Pacionel, Andreas Iani, Tudor Moldovan, Robert Neciu, Daniel Toma (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Popa (U20) - Sabangeanu (U20), Sandru, Demir, Zamfir - Rafa, Celestino, Cruceru - Surdu, Kanda, Paun

ASU POLI TIMISOARA

Antrenor: Cosmin Petruescu (confirmat)

Veniri: Alin Manea (CSU Craiova, imprumut), Mario Contra (ACS Poli Timisoara, imprumut), Sabin Lupu (FCU Craiova), Artion Zabun (Codru Lozova), Adrian Ungureanu (Ripensia), Razvan Ghinescu, Claudio Kiala (imprumuturi incheiate), Razvan Pitigoi, Adrian Lazar, Dragos Coroiu (CNP Timisoara)

Plecari: Ionut Plamada, Dalin Munteanu, Dragos Cojocaru (contracte incheiate), Rares Murariu, Cristian Ene, Mihai Ene, Radu Motreanu, Raul Vidrasan, Octavian Ursu (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Contra (U20) - Jurj (U20), Scutaru, Coroiu (U20 / Mera), Chereches - Lazar (U20), Ignea - Lupu, Manea, Ungureanu - Zabun

RIPENSIA TIMISOARA

Antrenor: Alexandru Pelici (confirmat)

Veniri: Alexandru Neagu (Metaloglobus), Marius Fotescu (Farul), Haralambie Mociu (CS Medgidia), Alexandru Marinoiu (Energeticianul), Caius Lungu (Colorno Calcio), Denis Golda (ACS Poli Timisoara), Marius Staicu (CSM Resita), Albert Voinea (ACS Dumbravita), Razvan Cluci, Flavius Vladia (reveniti dupa imprumuturi), Dragoş Grigore, Alexandru Ban (CNP Tg. Mures)

Plecari: Adrian Stoica, Marian Anghelina, Bogdan Straut, Octavian Draghici (contracte incheiate), Adrian Ungureanu (ASU Poli Timisoara), Horatiu Moldovan, Andrei Dumiter (Sepsi), Mansour Gueye (pus pe lista de transferuri), George Monea (imprumut incheiat)

Echipa probabila: Mociu (U20) - Lungu, Hecsko, Burdut, Toma - Zaluschi, Dobie (U20) - Popovici, Neagu, Fotescu - Chera (U20 / Golda)

PANDURII TG. JIU

Antrenor: Adrian Bogoi (confirmat)

Veniri: -

Plecari: Alexandru Voda (Hermannstadt), Marian Danescu, Andrei Blejdea, Denis Brinzan (FC Arges), Gabriel Dodoi, George Tudoran (Rapid), Alexandru Costache (Chiajna), Cristian Raiciu (Dunarea Calarasi), Milos Draca, Laurentiu Tudor (contracte reziliate)

Echipa probabila: M. Cotolan U20) - N. Cotolan (U20), Oita, R. Gheorghe, Almic - P. Popescu Tranca, Vasilescu - Sendroiu, Maicaneanu (U20), Tanasoiu

GLORIA BUZAU

Antrenor: Ilie Stan (nou)

Veniri: Dragos Balauru (Levadiakos), Valentin Munteanu (Dunarea Calarasi), Valentin Alexandru (Chindia), Cristian Balgiu (Chiajna), Marius Ionita (Energeticianul), Alexandru Git, Dragos Huiban (Sportul Snagov), Relu Stoian (Sepsi), Adelin Pircalabu (Voluntari), Branislav Luptak (Zlate Mpravce), Ciprian Perju, Cosmin Tucaliuc, Gabriel Nedelea (Viitorul, imprumutati), Daniel Vilsan, Liviu Godin (AS Team Bucuresti)

Plecari: Mihai Velisar, Florin Cazan, Ionut Gurau, Ionut Androne (imprumuturi incheiate), Christian Apostolachi, Edivandio, Robert Asavoaei, Andrei Truta, Marian Botea, Marius Dragut, Danut Oprea, Ionut Roman, Cristian Chiritescu, Bogdan Danciu, Andrei Cimpeanu, Andrei Rus (contracte reziliate)

Echipa probabila: Balauru (Stoian) - Git, Nedelea (U20), Ionita, Perju - Danci, Balgiu - Munteanu, C. Petre, Tucaliuc (U20) - V. Alexandru (Chipirliu)

CSM RESITA

Antrenor: Leontin Doana (confirmat)

Veniri: Daniel Vadrariu, Alexandru Manea (UTA), Marco Ehmann (Dinamo, imprumut), Florin Cioabla (Flacara Horezu), Cristian Poiana, Bruno Vasiu (Soimii Lipova), Emanuel Dat (CFR Cluj II), Alexandru Buga, Marco Buga (ACS Poli Timisoara), Milos Krkelici (imprumut incheiat)

Plecari: Marius Staicu (Ripensia), Flavius Vladia (Ripensia, imprumut incheiat)

Echipa probabila: Zimermann - Oprea, Ehmann (U20), Banac, Vadasis (U20) - Bresneni, Manole - Szijj (U20), Cioabla, Vadrariu - Ene

CS MIOVENI

Antrenor: Marius Stoica (confirmat)

Veniri: Robert Boboc (Astra, imprumut), Raul Costin (FC Arges), Davide Massaro (Tre Fiori), Marian Anghelina (Ripensia), Isfan, Calin, Albastroiu, Cioarga, Zamfi­rescu (Promovati de la juniori)

Plecari: Rares Lazar (Rapid), Robert Ayza (retras din activitate)

Echipa probabila: V. Sima - Albastroiu (U20), Celea, Beta, Burnea - Boboc, Costin - Cosereanu, Isfan (U20), Herghelegiu - Mazarache (Massaro)

CONCORDIA CHIAJNA

Antrenor: Laurentiu Dinita (nou)

Veniri: Alin Dobrosavlevici (Dunarea Calarasi, imprumut incheiat), Robert Riza, Marian Ghita, Ovidiu Marin, Alexandru Costache (imprumuturi incheiate)

Plecari: Stefan Barboianu (Petrolul), Gabriel Matei (Ac. Clinceni), Thaer Bawab, Alessandro Caparco (Dunarea Calarasi), Nicolas Gorobsov, Victor Rimniceanu (Voluntari), Cristian Balgiu (Gloria Buzau), Guessan Ghislain (CABB Arreridj), Andrei Radu (CFR Cluj, imprumut incheiat), Sofien Moussa, Adrian Ropotan, Jules Iloki, Nivaldo, Marius Alexe (contracte reziliate)

Echipa probabila: Greab - Paliu (U20), Marc, Dobrosavlevici, Fota (Albu) - Novacek, Riza (U20 / Ghita) - Ivanovici, O. Marin, Gradinaru - I. Constantin (U20)

LUCEAFARUL ORADEA

Antrenor: Cristian Luput (confirmat)

Veniri: Serban Moraru (Olimpic Cetate Rasnov), Victor Manu, Adrian Ilie (CSA Steaua)

Plecari: Alexandru Dulca (Rapid), Razvan Gunie, Daniel Lasconi (Energeticianul), Tudor Calin (Regensburg U19, imprumut incheiat), Ionut Rus (CFR Cluj, imprumut incheiat), Bertrand Bebey, Alan Wanya, Kevin Moihedja, Vlad Opris (contracte incheiate), Gabriel Preoteasa, Lu Yuefeng (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Moga - Ciul, Oros, Yabre, Baican - Preoteasa, Chiorean - Mitrica (U20), Ludusan, Pop - Paraschiv (U20)

SPORTUL SNAGOV

Antrenor: post vacant

Veniri: -

Plecari: Bilel Ait Malek (Stade Tunisien), Dragos Huiban, Alexandru Git (Gloria Buzau), Bogdan Stancu, Florin Ilie (UTA), Andrei Marinescu (CSU Craiova), Darius Buia (CSM Tg. Mures), Liviu Gheorghe, Laurentiu Manole, Vlad Danale, Stefan Tarnovanu (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Kololo - Nedelcu (U20), Lica, Barbulescu, Serban - L. Ion, Cublesan - Bortoneanu (U20), Oancea (U20), Tazouti - Al. Ionita

METALOGLOBUS BUCURESTI

Antrenor: Marius Maldarasanu (nou)

Veniri: Lucian Cazan (Petrolul), Andrei Dragomir (CS Tunari, revenire imprumut)

Plecari: Marius Tomozei, Florin Iacob (UTA), Vladut Vlad (Dinamo, imprumut incheiat), Robert Riza (Chiajna, imprumut incheiat)

Echipa probabila: Geanta - Costache, Cazan, Fl. Plamada, Negotei - And. Lungu, Sota Mino - Cl. Herea, Ov. Herea, Valceanu - Potecea (completata cu jucatori de la echipa U19)

DACO-GETICA BUCURESTI

Antrenor: Marius Baciu (confirmat)

Veniri: Vlad Marzea (Popesti Leordeni, imprumut incheiat), Florin Cazan (Gloria Buzau, imprumut incheiat)

Plecari: Philippe Nsiah (Ac. Clinceni), Vlad Motroc, Nicolae Musat (FC Arges), Sorin Bustea (UTA), George Calintaru (Turris Turnu Magurele), Daniel Cirjan, Mihai Esanu, Vladimir Georgescu, Alexandru Nica, Robert Grecu (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Gavrilas - Dedu, Cotiga, I. Prodan, Stancu - Plumbuitu (U20), R. Stanescu, Neacsu (U20) - M. Martin, Marzea (U20), Teut

FK MIERCUREA CIUC

Antrenor: Valentin Suciu (confirmat)

Veniri: Bogdan Miron (Cigand SE), Damir Ljuljanovici (OFK Titograd), Carlo Erdei (Balmazujvaros), Szilard Kalman (Pecsi), Todor Nikolovski (Sileks), Romaric Logon (AFC Odorheiu Secuiesc), Tamas Retyi (Cegled), Szekely Krisztian (Unirea Tasnad), Bonifac Csonka (Csakvari), Szabolcs Kovacs, Lorand Lang (Metalurgistul Cugir), Marius Telcean („U” Cluj), Roland Volent (Bekescsaba), Raul Palmes (Honved), Norbert Barta

Plecari: Soufiane Jebari, Zsombor Papp (contracte incheiate), Arthur Gyorgyi (Debrecen), Barna Antal (TSC Topolya), Lehel Solymosy (Komaromban)

Echipa probabila: Ljuljanovici - Lalici, Csonka, Palmes, Peszmeg - Fodor (U20 / Veres), Csuros, Kalman, Erdei, Corbu (U20 / Eder) - Hodgyai (Magyari)

TURRIS OLTUL TURNU MAGURELE

Antrenor: Erik Linkar (confirmat)

Veniri: Geoffrey Chinedu Charles (Rabotnicki), David Dutu (Popesti Leordeni), Aurelian Paun (CFR Cluj U19), Catalin Pirvulescu (Hermannstadt), Denis Ispas (Farul), Charles Acolatse (FK Sileks), Silviu Pana (Dunarea Calarasi), Alexandru Mitracu (CS Tunari), George Calintaru (Daco-Getica), Cristian Bud (CFR Cluj), Florin Matache (Flacara Horezu),

Plecari: Antonio Cruceru (Farul), Ionut Poiana, Dragos Dumitrescu, Alexandru Dinca, Mario Mihai, Cristian Balgiu (imprumuturi incheiate)

Echipa probabila: Dutu (U20) - Ispas, Matei, Pirvulescu, Savin - Acolatse, Mitracu (U20) - Pana, Bajenaru, Calintaru (Cruceru) - Bud (Voicu)
 

TOATA Romania vede Romania! Romania - Norvegia, marti, ora 21:45, in direct la PRO TV!



VIDEO PROTVPLUS.RO

Kovesi, validată drept primul procuror-şef european. „Ai şansa de a construi de la zero PE”
BRAT