Gica Hagi farul george cimpanu Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 08 Aprilie 2023, 22:00
Data actualizarii: Sambata 08 Aprilie 2023, 22:02

George Cîmpanu (22 de ani) a marcat un gol pentru Universitatea Craiova la scurt timp după ce a intrat în meciul cu Farul, de la Ovidiu.

Introdus de Eugen Neagoe la pauză, înlocul lui Ștefan Baiaram, Cîmpanu a marcat în minutul 48, după o fază la care defensiva liderului Farul nu a avut replică.

Gică Hagi, un car de nervi după golul lui Cîmpanu din Farul - Universitatea Craiova

Faza a plecat chiar de la Cîmpanu. I-a trimis rapid lui Rogujic, a sprintat către careu, mingea a ajuns apoi la Crețu, care din flancul stâng a pasat perfect pentru Cîmpanu. Tânărul jucător al Craiovei a realizat un un-doi cu Elvir Koljic și a marcat cu un șut din marginea careului, după ce i-a fentat pe Kiki și Boli.

După gol, camerele s-au îndreptat imediat către Gică Hagi. Vizibil nervos, managerul tehnic al Farului a țipat la jucătorii săi și i s-a citit pe buze întrebarea: "Ce faceți, mă?".

Golul lui Cîmpanu a dus scorul la 2-1, însă Farul a egalat rapid, șase minute mai târziu, prin Grameni.

În prima repriză, oltenii au dus scorul prin Koljic (9), iar Louis Munteanu (17) a egalat. Denis Alibec a ratat un penalty în minutul 37.