Bancuri cu fotbal in Liga a 4-a: un meci s-a incheiat dupa doar 5 minute, dar obiectivul echipei a fost atins :)

liga a 4-a Viitorul Mihai Georgescu Superliga
Data publicarii: Sambata 17 Martie 2018, 16:05
Data actualizarii: Sambata 17 Martie 2018, 16:18

La Cluj s-a jucat astazi cel mai scurt si absurd meci al sezonului.

Meciul dintre Sticla Turda si Viitorul Mihai Georgescu, din liga a 4-a, s-a incheiat dupa doar cinci minute. Ambele echipe au plecat multumite acasa.

Viitorul Mihai Georgescu anuntase ca nu vine la meci, situatie in care risca sa fie exclusa din campionat, pentru a doua neprezentare.

Pentru a evita aceasta situatie, Viitorul a ajuns pana la urma la stadion, cu aproximativ 10 minute inainte de startul jocului, dar s-a prezentat doar cu sapte jucatori de camp si un portar, scrie cjsport.ro.

Dupa doar 20 de secunde, unul dintre jucatorii oaspetilor s-a accidentat. Dupa alte cateva minute, si portarul Viitorului a acuzat probleme medicale, asa incat arbitrul a fost nevoit sa opreasca jocul, pentru ca numarul jucatorilor era sub limita impusa de regulament.

In cele 5 minute de "fotbal", Sticla Turda reusise sa marcheze un gol, dar va castiga partida la masa verde, cu 3-0.

Obiectivul Viitorului a fost atins - a mai trecut o zi si echipa nu a fost exclusa din campionat.

Iata mai jos foaia de joc a Viitorului, cu doar 8 jucatori trecuti.

Sursa foto: cjsport.ro