Astra 3-2 FCSB | "Ros-albastrii" raman FARA SANSE la titlu in acest sezon! | Astra urca pe podium in playoff!

Astra Giurgiu FCSB Liga 1 Superliga Astra Giurgiu – FCSB | LIVE de la ora 20:00. Echipa lui Vintila se poate apropia la 6 puncte de liderul CFR in cazul unei victorii in fata giurgiuvenilor
Data publicarii: Luni 29 Iunie 2020, 11:58
Data actualizarii: Luni 29 Iunie 2020, 23:51

Echipa patronata de Gigi Becali iese din lupta pentru titlu dupa infrangerea din aceasta seara.

ASTRA 3-2 FCSB

Min. 90: Final de meci la Giurgiu. FCSB a avut cateva ocazii in minutele de prelungire, insa tabela a ramas neschimbata. Astra castiga cu 3-2 si urca pe locul 3 in clasamentul din playoff, in timp ce pentru FCSB s-au terminat sansele la titlu in acest sezon.

lovitura

Min. 80: GOOOL Astra! Alibec reuseste dubla, primind o centrare perfecta de la Radunovic.

alibeeeec

Min. 75: Radut rateaza si el o ocazie uriasa, dupa ce Alibec ii trimite mingea in careu.

radut

Min. 68: Dumitru suteaza puternic spre poarta Astrei, din exteriorul careului, insa Lazar respinge mingea.

Min. 59: Dennis Man iroseste o noua ocazie importanta, dupa ce Vana il gaseste si-i trimite perfect balonul.

ocazie man

Min. 53: GOOOL Astra! Takayuki Seto restabileste egalitatea, dupa ce primeste mingea in fata portii de la Alibec.

alibec

gol

Min. 50: Ocazie mare pentru Astra, dupa ce Vlad a respins mingea prea usor, balonul ajungand in piciorul lui Seto.

ocazie

Min. 46: A inceput repriza secunda la Giurgiu. Adi Petre nu mai revine pe gazon, el fiind inlocuit de Dumitru.

Min. 45: Pauza pe stadionul Marin Anastasovici.

Min. 39: Dennis Man il pune din nou in alerta pe Lazar, trimitand un sut puternic de la marginea careului. Mingea a trecut putin peste poarta.

ocazie man

Min. 36: GOOOL Astra! Denis Alibec readuce speranta pentru gazde, cu un gol inscris cu capul.

alibec

Min. 29: GOOOL FCSB! Dennis Man majoreaza scorul cu un sut superb in vinclu, care il lasa fara reactie pe Lazar.

gol 2

corner

Min. 18: GOOOL FCSB! Ovidiu Popescu deschide scorul dupa un sut superb, cu piciorul stang. El a primit mingea dupa o pasa buna a lui Dennis Man.

gol

ocazie man

Min. 6: Morutan trimite puternic o minge de la peste 20 de metri. Balonul il pune la incercare pe Lazar, care reuseste sa-l respinga.

morutan

lazar

Min. 4: Adi Petre incepe meciul cu un cartonas galben incasat pentru simulare, dupa un contact cu Dima.

adi petre

Min. 1: A inceput meciul de la Giurgiu.

Meciul dintre Astra si FCSB se va juca pe canicula. La aceasta ora sunt 32 de grade in Giurgiu.

mm stoica

Echipele de start:

FCSB o intalneste pe Astra cu o echipa schimbata fata de cele folosite in ultimele partide. In primul 11 revine Tanase, care a fost suspendat, iar fundas stanga joaca Ovidiu Popescu, in timp ce tanarul Pantea este doar rezerva.

fcsb

De cealalta parte, Bogdan Andone ii trimite in atac pe Alibec si pe Budescu.

Astra: Lazar - D. Bruno, Graovac, C. Dima, Radunovic - G. Serban, Crepulja, T. Seto, M. Radut - D. Alibec, C. Budescu

Rezerve: Bolboasa, Graur, Dandea, V. Gheorghe, Balaure, Stahl, Ionita, Fatai, D. Gheorghe

Daca FCSB va reusi sa castige la Giurgiu, echipa lui Bogdan Vintila se va apropia la 6 puncte de CFR Cluj.

FCSB se confrunta in continuare cu accidentarile din lot. De la echipa vor lipsi oameni de baza precum: Florinel Coman , Lucian Filip, Dragos Nedelcu sau Razvan Oaida. Chiar daca in meciul contra lui Gaz Metan, Denis Man a fost schimbat in minutul 58, fostul jucator de la UTA s-a recuperat si va juca cu Astra.

Man a fost menajat in meciul din Cupa Romaniei, contra lui Dinamo, castigat de ros-albastrii cu 3-0.

Situatia Astrei este incercta, cel putin pana la deciza TAS in legatura cu participarea in cupele europene. Echipa lui Bogdan Andone este pe locul 5 in clasament cu 25 de puncte, iar o eventuala victorie in fata FCSB-ului o poate urca pana pe locul 3.