ASTRA - DINAMO 3-2 | Meci nebun in repriza a doua! Budescu, dubla si eliminare, Alexa a intrat pe teren la golul lui Crepulja. Fazele

• ASTRA - DINAMO LIVE 20:30 | Tamas si Budescu vs. Fabbrini si Montini! Dinamo poate urca pe loc de Play Off. ECHIPELE

Min 89 - Rosu Budescu! El ia al doilea galben pentru ca il incomodeaza pe Nistor la o faza la care dinamovistul s-a grabit sa execute. Faza s-a petrecut la centrul terenului!

Min 80 - GOOOL Astra. Crepulja scapa singur dupa o pasa a lui Radut si il executa pe Piscitelli

Min 74 - GOOOL Dinamo. Robert Moldoveanu egaleaza la doar un minut de la intrarea pe teren!

Min 73 - Schimbare la Dinamo: iese Neicutescu, intra Moldoveanu

Min 68 - Dinamovistii reactioneaza rapid, iar Corbu are o incursiune, dar nu reuseste sa-l bata pe Kitanov

Min 67 - GOOOL Astra. Tounkara e gasit de Budescu la limita ofsaidului si il asteapta pe aceasta sa urce in spatele fundasilor adversi apoi ii paseaza inapoi. Budescu preia cu dreptul si suteaza cu stangul din apropiere!

Min 49 - GOOOL Astra. Balbaiala mare in apararea lui Dinamo, iar Budescu inscrie! Primul gol de la revenirea la Astra! Budescua driblat si portarul dupa un duel in care i-a pacalit pe Klimavicius, Ciobotariu si Popescu

Min 46 - Dubla inlocuire la Astra. Dan Alexa schimba intreg flancul drept la pauza. Intra Graur si Radut, ies Bruno si Begue

Pauza!

Min 45+1 - Ocazie mare de tot de egalare a gazdelor, dar sutul lui Tounkara se duce putin pe langa vinclul portii lui Piscitelli

Min 35 - Nistor este cel mai bun om al lui Dinamo pana acum. El dribleaza frumos un adversar si suteaza cu stangul, dar mingea se duce pe langa poarta lui Kitanov

Min 16 - GOOOL Dinamo. Kitanov intervine din nou la o minge trimisa de Nistor si deviata de zid, dar balonul ajunge la Mihai Popescu, care trimite in poarta

Min 12 - Mare ocazie de gol a oaspetilor, Kitanov scoate mingea trimisa de Montini!

Echipele de start

Astra: Kitanov - Bruno, Graovac, Tamas, Dima - Crepulja - Begue, Budescu, Simion, Gheorghe - Tounkara
Rezerve: Lazar, Graur, Radut, Dandea, Florentin Matei, Ajayi, Stahl

Dinamo
: Piscitelli - Ciobotariu, Klimavicius, Mihai Popescu, Corbu - Filip, Nistor, Fabbrini - Sorescu, Montini, Neicutescu
Rezerve: Straton, Grigore, Bejan, Gabriel, Bru, Moldoveanu

Meci INFO: Inaintea partidei, Astra ocupa locul 7, cu 12 puncte dupa 9 etape. Dinamo e pe 9, cu 10 puncte dupa tot atatea meciuri disputate. "Cainii" au castigat 7 puncte in ultimele 3 partide cu Uhrin pe banca.

Etapa trecuta, Dinamo a facut 1-1 cu Botosani, in timp ce Astra a remizat la Clinceni, tot 1-1.